• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Informator

Emocje powoli opadają... Uczniowie na ten dzień czekali 25 dni, ale warto było. Uroczystość przebiegała w świątecznej i radosnej atmosferze. W tym dniu odwiedzili nas rodzice naszych Kochanych Pierwszaków oraz zaproszeni goście.

 

Gościliśmy... pana Kamila Bortniczuka, posła na Sejm i tatę pierwszaczka, panią Naczelnik Wydziału Oświaty- Krystynę Kubiszyn, pana Piotra Wierzbickiego- Sekretarza Głuchołaz, Przewodniczącego Rady Rodziców- pana Michała Owsiańskiego.

Pasowanie uświetnili nam pięknym przedstawieniem uczniowie klasy 2b, których przygotowała pani Barbara Dobrzycka. Po przejściu trudnego testu o szkole, uroczystym ślubowaniu, nie obeszło się oczywiście bez plasterka cytryny. Oj kwaśno było, kwaśno 😉
Ale dla pierwszaka to nie straszne 🙂
Po tym uczniowie klas pierwszych już oficjalnie zostali członkami naszej społeczności szkolnej. Na koniec nagrodziliśmy uczniów,którzy brali udział w konkursie plastycznym ( klasy 1-3) oraz quizie o Józefie Wybickim
( klasy 4-8 ).
Program prowadziła w pięknym stylu Oliwia Jaworska z klasy 7b oraz Katarzyna Wiśniewska z klasy 6b.
Dziękujemy wszystkim za ciepłe i miłe chwile oraz drobinki radości.

Elżbieta Bekier

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube