• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Fabryka Piosenek

"Fabryka Piosenek" śpiewa utwory Brzechwy

 

W lutym bieżącego roku w naszej szkole powstał zespół muzyczny "Fabryka piosenek" w składzie: Karolina Waszak i Wiktoria Paszkowska z klasy 2a, Oliwia Gnatyk z klasy 3a, Zuzanna Ćwiek i Anna Uchmanowicz z klasy 4a oraz Natalia Gnatyk z klasy 5a.  Zespół spotyka się regularnie co drugi tydzień, w środy.  Działa on pod opieką Haliny Gospodarczyk i Agnieszki Kucharczyk przy współpracy z Głuchołaskim kompozytorem i poetą panem Januszem Gąsiorem.  W tym semestrze ze względu na obchody 115 rocznicy urodzin Jana Brzechwy (właśc.Jana Wiktora Lesmana) dziewczyny śpiewają jego piękne wiersze w orginalnych aranżacjach muzycznych i przy akompaniamencie pana J. Gąsiora.

 

5 maja nasz zespół "Fabryka piosenek" został zaproszony do Publicznego Przedszkola nr1 im. "Bajka" w Głuchołazach, by przedstawić własne muzyczne propozycje wierszy Jana Brzechwy, zapoznać dzieci z treścią wierszy, może nieco mniej znanymi, jednak pokazującymi kunszt poety w twórczości dla dzieci.  Wszyscy, zarówno zespół, panie nauczycielki, jak i przedszkolaki włączyli się do zabawy i wspólnie śpiewali w padające w ucho teksty refrenów.


Na stronie Publicznego Przedszkola nr1 im. "Bajka" w Głuchołazach można

zobaczyć więcej zdjęć z tego koncertu: http://przedszkolebajka.szkolnastrona.pl/index.php?p=ga&idg=mg,27&id=209&action=show.

 

Nasze dziewczyny miały okazje również zaprezentować utwory Brzechwy podczas festiwalu Piosenki Dziecięcej w Głuchołazach i zdobyć:  I NAGRODĘ za piosenkę "Na straganie" (Karolina Waszak, Anna Uchmanowicz i Zuzanna Ćwiek) w kategorii zespół 9-12 lat oraz III NAGRODĘ za piosenkę "Klej"(Anna Uchmanowicz).  Gratulacje dziewczyny!!! Chciałabym też podziękować za piękną poezję śpiewaną w wykonaniu Zuzanny Ćwiek, Oliwii Gnatyk i Anastazji Sokołowskiej!!

Przed nami kolejne spotkania z zespołem podczas konkursu "Mam talent w Głuchołazach", festynu LIDLA czy podczas festynu z okazji dni otwartych Publicznego Przedszkola nr1 im. "Bajka" w Głuchołazach.

Mnóstwa występów, radości i sukcesów życzą naszym młodym utalentowanym wokalistkom ich opiekunki!

 

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube