• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Fabryka Piosenek

W dniu 15 marca 2016r. w Centrum Kultury w Głuchołazach nasi uczniowie wzięli udział i zwyciężyli w Anglojęzycznym Konkursie Małych Form Teatralnych i Kabaretowych „Little Drama”, zorganizowany przez Zespół Szkół w Głuchołazach.

  I miejsce za przygody Alicji w Krainie Czarów –

„Alice's Adventures in Wonderland”

W konkursie wzięło udział 54 uczniów ze szkół podstawowych miasta i gminy Głuchołazy.

Przedstawiono 6 inscenizacji w tym języku angielskim.

Komisja konkursowa przyznała 3 miejsca ex aequo:

 Miejsce 1

PSP nr 2 w Głuchołazach („Alice's Adventures in Wonderland”)

PSP nr 1 w Głuchołazach („Alice in Wonderland”),

Miejsce 2

PSP w Bodzanowie (grupa B "Crazy story")

 PSP w Nowym Świętowie („Little Red Riding Hood”),

      Miejsce 3

PSP w Starym Lesie („The Magic Piper”)

   PSP w Bodzanowie (grupa A "Too much noise").

 Cieszymy się, że przygody naszej „Alicja w Krainie Czarów” zyskały uznanie w oczach Jury. Nasi młodzi aktorzy grali naprawdę wspaniale, a w skład zwycięskiej ekipy obsadzeni zostali:                                

   Satyam Kumar – narrator, karta  

Zuzanna Ćwiek – Alice
     Zuzanna Paliga – królowa Kier  

Amelia Wiktorska – biały królik 

Lila Kozdraś – marcowy zając  

  Martyna Gandziarowska – król Kier, kucharz   

Alicja Dec – Edith, lokaj-żaba 

  Samuel Ćwiek – szalony Kapelusznik, kot z Cheshire

Lena Kowalska – posłaniec-ryba, karta  

  Pola Popowicz – księżna 

Max Jurek i Kacper Hawryluk – obsługa dźwiękowa i techniczna

 Każdy uczestnik konkursu otrzymał mini-dyplom, nagrodę książkową w języku angielskim, pamiątkowe długopisy, kalkulatory-linijki, kolorowe długopisy, pisaki, mazaki, smycze.

Jeszcze raz gratulacje dla naszych młodych aktorów!!!

PODZIĘKOWANIA

Dziękujemy panu Jackowi Marcinkowskiemu za organizację tak wspaniałej imprezy w której mogliśmy uczestniczyć. Mam nadzieję, że jeszcze niejeden raz będziemy mieli okazję przeżywać tak fantastyczne emocje:))

         Pięknie dziękuję rodzicom i uczniom za pomoc w przygotowaniu strojów,  a za szczególne zaangażowanie w nasze przedstawienie chcę podziękować Państwu Wiktorskim-(bardzo, bardzo!!)

Pani Urszuli Ćwiek i Pani Krystynie Kaczmarek, bez których ciężko byłoby mi przygotować na czas nasz występ ♥♥♥ :))

 

Jeśli chcecie zobaczyć więcej scen z przedstawienia to serdecznie zapraszamy ...wkrótce do galerii :)

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube