• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Klub Filmowy "Klatka"

23.03.2018 r. w kinie MEDUZA w Opolu odbyło się podsumowanie projektu filmowego PRZYSTANEK TWÓRCZOŚĆ, w którym na jesień 2017r. brała udział grupa uczniów z klubu filmowego KLATKA działającego w naszej szkole.

W warsztatach brały również udział fantastyczne, niezwykle kreatywne panie z klubu seniora WICHROWE WZGÓRZE. Członkowie warsztatów nagrywali film na temat MOJE MIASTO - MIEJSCE W KTÓRYM MIESZKAM.

Dzisiaj z uczniami oglądnęlismy efekty naszych zmagań. Gościnnie była z nami Julia Śnieżek, która wygrała szkolny konkurs filmowy "Moje Ferie w Obiektywie". Żałujemy, że nie wszyscy uczniowie, którzy brali udział w warsztatach mogli z nami jechać, ponieważ aktualnie w szkole są nieobecni.

Na pokazie zobaczyliśmy również filmy dokumentalne i fabularne nakręcone przez grupy z Opola, Brzegu, Strzelec Opolskich oraz z Olesna. Organizatorem warsztatów było Stowarzyszenie OPOLSKIE LAMY oraz Centrum Kultury w Głuchołązach, które reprezentował pan Mateusz Zatynny. Projekt był finansowany przez Urząd Marszałkowski w Opolu.

Artykuł na podstawie FB wpisany przez Administratora JM

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube