• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2018/ 2019

W dniu 23 listopada, w CK Głuchołazy odbyło się podsumowanie XXV Konkursu Recytatorskiego POEZJA JESIENIĄ. Był to szczególny wieczór, na którym gościliśmy laureatów konkurów recytatorskich i poezji śpiewanej sprzed kilku, czy nawet kilkunastu lat.

Gościem specjalnym był zespół CZERWONY STOLIK, który również zauroczył nas swoją muzyką i śpiewem. Szczególnie utkwiła nam w pamięci piosenka o naszym pięknym mieście, które może malutkie, ale ma ciekawą historię i posiada w sobie wiele uroku :) Piękne słowa i przejmujące wykonanie piosenki. Nie mogło zabraknąć kwiatów i podziękowań dla osoby "odpowiedzialnej" za ten Jesienny Konkurs, osoby, która zapoczątkowała jesienne zmagania recytatorskie 25 lat temu w Centrum Kultury, Pani Beaty Puzia.
Tegoroczny konkurs stał na bardzo wysokim poziomie,Świadczy o tym bardzo duża ilość osób nagrodzonych. Samych wyróżnionych uczniów  w kategorii klas I - VI było 22.
Wszyscy uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali się pięknie, ale jak to w życiu bywa, Jury musiały wybrać i zadecydować, kto według nich najlepiej interpretował wybrany utwór.
Spośród kilkunastu naszych uczniów nagrodzono następujących recytatorów:
kategoria klas I - VI
II miejsce -  Milena Bortniczuk ( op. Beata Puzia)
wyróżnienia
1. Marcel Wiktorski  ( op. A. Podkowska)
2. Martyna De Cao  (op. A. Podkowska)

kategoria klas VII - VIII i gimnazjum
III miejsce - Michał Zapała (op. Beata Puzia)

Wyróżnienie - Izabella Lennicka 2 a (opiekun A. Podkowska)

Na uroczystym wieczorze udało nam się złapać kilku recytatorów z naszej szkoły. Dziękujemy za piękny wieczór i Gratulujemy wszystkim recytatorom, wszyscy jesteście wygranymi

https://youtu.be/XrrEERKEDLw  - ogłoszenie wyników

Elżbieta Bekier

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube