• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Informator

Dobro to wynik dzielenia. Śpieszymy z informacją, że nasza szkoła po raz kolejny włącza się w Szlachetną Paczkę w roli Darczyńcy! Zapraszamy Was do dołączenia i wspólnego przygotowania pomocy dla Rodziny Pani Marii.

Zbiórka trwa do 14 grudnia ( czwartek) a 16-17 grudnia Weekend Cudów i Wasze dary będą czynić CUDA ♥️

Jednak zacznijmy od początku. Czy słyszeliście o Szlachetnej Paczce? To ogólnopolski program, którego Wolontariusze docierają do Rodzin i osób samotnych żyjących w trudnej, niezawinionej sytuacji. Trudna sytuacja to nie tylko bieda materialna - to także wykluczenie społeczne, brak dostępu do specjalistycznej pomocy, poczucie osamotnienia i bezradności. Nadchodzi taki czas w roku, w którym Rodzinom „znalezionym” przez Paczkę będzie można realnie pomóc.
W tym roku chcemy przygotować paczkę dla Rodziny pani Marii
Zapoznajcie się z jej historią Maria 37 lat ; Córka Monika 19 lat
Pani Maria jest po operacji kręgosłupa, samodzielnie wychowuje swoją niepełnosprawną, chorą na epilepsję i porażenie czterokończynowe córkę Monikę. Ojciec Moniki zmarł dawno temu, a w ostatnim czasie zmarła też matka pani Marii. Monika jest dzieckiem, które wymaga stałej opieki i codziennej rehabilitacji ortopedycznej dlatego jej matka nie może podjąć żadnej pracy. Poświęca całe życie swojej córce. Dodatkowo po śmierci swojej ukochanej matki, która była jej jedynym wsparciem pani Maria załamała się psychicznie, zostając sama z problemami finansowymi i rodzinnymi.
Pani Maria całodobowo opiekuję się chorą córką Moniką. Rano wstaje i karmi ją, przewija i myje. W ciągu dnia Monika ma nauczanie indywidualne w domu. Po południu pani Maria własnymi siłami rehabilituje córkę, czyta jej książki i razem oglądają filmy. Po śmierci matki pani Marii jest im bardzo ciężko, ale wdzięczna jest za pomocnych ludzi i dach nad głową. Pani Maria to wytrwała osoba, która pomimo problemów prawnych z mieszkaniem i kredytami, słabymi dochodami i chorobą córki, próbuje godnie żyć. Marzy o zapewnieniu odpowiedniej rehabilitacji ortopedycznej i neurologicznej dla córki.
Link do opisu rodziny:
https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/128341/3136?context=family_choosen

Jako Darczyńcy jesteśmy zobowiązani do realizacji 3 potrzeb wskazanych jako najpilniejsze, czyli :

1. Żywność
2. Środki czystości
3. Podkłady medyczne 60 cm x 90 cm i pampersy dla dorosłych rozmiar M
Mamy jednak nadzieję, że dzięki zaangażowaniu całej społeczności – nauczycieli, rodziców, uczniów, przyjaciół naszej szkoły– uda się przygotować paczkę, w której zrealizujemy większość wskazanych przez Rodzinę potrzeb.
Szczegółowa lista potrzeb znajduje się w pliku

https://drive.google.com/file/d/11JTTl_x58Og3Pg7ommkyL8NCXAd5WNF1/view?usp=sharing

Dary można przynosić do sekretariatu szkoły, składać w swoich klasopracowniach lub u koordynatorów akcji:
Elżbieta Bekier, Natalia Kępska, Agnieszka Podkowska

Elżbieta Bekier

Copyright © 2024. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube