Informator

Dobro to wynik dzielenia. Śpieszymy z informacją, że nasza szkoła po raz kolejny włącza się w Szlachetną Paczkę w roli Darczyńcy! Zapraszamy Was do dołączenia i wspólnego przygotowania pomocy dla Rodziny Pani Marii.

Zbiórka trwa do 14 grudnia ( czwartek) a 16-17 grudnia Weekend Cudów i Wasze dary będą czynić CUDA ♥️

Jednak zacznijmy od początku. Czy słyszeliście o Szlachetnej Paczce? To ogólnopolski program, którego Wolontariusze docierają do Rodzin i osób samotnych żyjących w trudnej, niezawinionej sytuacji. Trudna sytuacja to nie tylko bieda materialna - to także wykluczenie społeczne, brak dostępu do specjalistycznej pomocy, poczucie osamotnienia i bezradności. Nadchodzi taki czas w roku, w którym Rodzinom „znalezionym” przez Paczkę będzie można realnie pomóc.
W tym roku chcemy przygotować paczkę dla Rodziny pani Marii
Zapoznajcie się z jej historią Maria 37 lat ; Córka Monika 19 lat
Pani Maria jest po operacji kręgosłupa, samodzielnie wychowuje swoją niepełnosprawną, chorą na epilepsję i porażenie czterokończynowe córkę Monikę. Ojciec Moniki zmarł dawno temu, a w ostatnim czasie zmarła też matka pani Marii. Monika jest dzieckiem, które wymaga stałej opieki i codziennej rehabilitacji ortopedycznej dlatego jej matka nie może podjąć żadnej pracy. Poświęca całe życie swojej córce. Dodatkowo po śmierci swojej ukochanej matki, która była jej jedynym wsparciem pani Maria załamała się psychicznie, zostając sama z problemami finansowymi i rodzinnymi.
Pani Maria całodobowo opiekuję się chorą córką Moniką. Rano wstaje i karmi ją, przewija i myje. W ciągu dnia Monika ma nauczanie indywidualne w domu. Po południu pani Maria własnymi siłami rehabilituje córkę, czyta jej książki i razem oglądają filmy. Po śmierci matki pani Marii jest im bardzo ciężko, ale wdzięczna jest za pomocnych ludzi i dach nad głową. Pani Maria to wytrwała osoba, która pomimo problemów prawnych z mieszkaniem i kredytami, słabymi dochodami i chorobą córki, próbuje godnie żyć. Marzy o zapewnieniu odpowiedniej rehabilitacji ortopedycznej i neurologicznej dla córki.
Link do opisu rodziny:

Jako Darczyńcy jesteśmy zobowiązani do realizacji 3 potrzeb wskazanych jako najpilniejsze, czyli :

1. Żywność
2. Środki czystości
3. Podkłady medyczne 60 cm x 90 cm i pampersy dla dorosłych rozmiar M
Mamy jednak nadzieję, że dzięki zaangażowaniu całej społeczności – nauczycieli, rodziców, uczniów, przyjaciół naszej szkoły– uda się przygotować paczkę, w której zrealizujemy większość wskazanych przez Rodzinę potrzeb.
Szczegółowa lista potrzeb znajduje się w pliku

Dary można przynosić do sekretariatu szkoły, składać w swoich klasopracowniach lub u koordynatorów akcji:
Elżbieta Bekier, Natalia Kępska, Agnieszka Podkowska