• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Dyrektor szkoły

„Wiem. Czuję. Pomagam. Empatia w szkole” - to nazwa Forum Eksperckiego w Warszawie, w którym dnia 14 listopada 2016 r. czynny udział wzięła dyrektor szkoły Elżbieta Kozdraś. Forum miało na celu pokazanie nauczycielom jak mogą postępować z uczniami.

 

W jaki sposób wskazać im drogę do tego, by byli dobrymi ludźmi, aby czuli się odpowiedzialni, pomocni i solidarni ze swoim otoczeniem. Forum zorganizowane zostało przez Kulczyk Foundation. W tym nowoczesnym projekcie, który koncentruje się na wartościach absolutnie podstawowych dla dziecka, swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się zaproszeni goście, którzy są ekspertami w danej dziedzinie.

Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka

Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska

Dominika Kulczyk, Prezes Kulczyk Foundation

Agnieszka Stein, Psycholog. Pomaga dzieciom i rodzicom w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach.

Jacek Santorski, Psycholog, psychoterapeuta, wydawca wielu książek i publikacji.

Jan Englert, Dyrektor Artystyczny Teatru Narodowego, znany polski aktor.

Nigisti Gebreslassie Abreha, główna bohaterka programu telewizyjnego “Efekt domina”, założycielka organizacji Yenege Tesfa (Hope for Tomorrow) – Breaking the Cycle.

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube