„Każdy z nas jest inny”, czyli jak rozmawiać z dziećmi o niepełnosprawności. Jeżdżą na wózku inwalidzkim lub poruszają się o kulach. Niektórzy mają odmienne rysy twarzy.
Jeszcze inni mówią mało lub niewyraźne. Swoją odrębnością przyciągają uwagę. Gdy mijamy ich na ulicy, taktownie odwracamy wzrok. Współczujemy, żałujemy, litujemy się. Nauczono nas, że „nie wypada” przyglądać się i śmiać. Klasa 3a przeprowadziła tygodniowy cykl zajęć o niepełnosprawności. Dzieci uczyły się tolerancji, empatii ale również AKCEPTACJI drugiego człowieka. Każde dziecko- osoba dorosła , bez względu na to jak wygląda lub na co choruje, potrzebuje akceptacji i kontaktu z drugim człowiekiem. Pomimo swoich ograniczeń każda osoba niepełnosprawna posiada również swoje możliwości, mocne strony , „talenty”. W klasie został ogłoszony konkurs plastyczny „Mój niepełnosprawny przyjaciel”. Dzieci zachwyciły swoją kreatywnością oraz zrozumieniem tematu. Jury konkursu w składzie , nauczyciele: Joanna Rogalska oraz Robert Sidor wyłonili zwycięzców.
Wyniki konkursu:
I MIEJCE zajął Szymon Poloczek
II MIEJCE : Kaja Drozda, Natalia Mazurek
III MIEJSCE : Julia Bartula, Adam Kokociński
Wyróżnienia otrzymali: Antoni Bagnicki, Wiktor Fiałkowski, Maja Keler, Jakub Kobos, Marcel Kulig, Antoni Gawlik, Hanna Przyszlak, Emilia Prościak. GRATULUJEMY !!!
Pamiętajmy! KAŻDY Z NAS JEST INNY …CZYLI WYJĄTKOWY !