Edukacja wczesnoszkolna

30 kwietnia 2016 r. na boisku Liceum Ogólnokształcącego i boiskach „Orlika” odbyło się  oficjalne otwarcie sezonu turystyczno-rowerowego w naszym mieście.

Organizatorzy postarali się nie tylko o pogodę, ale by każdy znalazł coś dla siebie i przygotowali wiele atrakcji. Były liczne konkursy rowerowe dla dzieci i młodzieży, w formie testów - sprawadzano znajomość z przepisów ruchu drogowego. Największym powodzeniem cieszył się rowerowy tor przeszkód oraz rowerowa jazda żółwia. Pan Andrzej i Pan Marcin ze sklepu Rowerowego Świat Roweru, przeprowadzili konkurs techniczny, gdzie uczestnicy wykazywali się umiejętnością zdejmowania i zakładania opony rowerowej na czas. Było kolorowo i wesoło, najmłodszym uczestnikom imprezy malowano twarze a członkowie  Uniwersytetu Trzeciego Wieku serwowali pyszne ciasta i napoje.Wszystkim umilał czas wokalny występ klasy 2 a z naszej szkoły pod kierunkiem pani Joli.  Dzieci prezentowały się świetnie w swoich czerwonych czapkach śpiewając piosenki o powitaniu wiosny, poszanowaniu Ziemi i uprawianiu sportu.

Po podsumowaniu poszczególnych konkursów okazało się, że liczne grono naszych uczniów  zajęło czołowe miejsca.

Rowerowy Tor Przeszkód

4 miejsce Patryk Jędrysek

8 miejsce Mikołaj Wolny

10 miejsce Adam Uchmanowicz

W klasyfikacji pucharowej nasza szkoła zajęła 1 miejsce zdobywając aż 114 punktów.

Dziękujemy organizatorom za  wspaniałą zabawę.

Więcej możesz przeczytać na stronie KTUKOL, a nasze fotki oglądnąć w galerii.