• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Program prowadzony jest nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Do 2,5 miliona przeszkolonych już dzieci należy 20 uczniów z klasy 3 a.

 Dzieci poznają zasady udzielania pierwszej pomocy, oswajają się z  tymi zagadnieniami i  kształtują u siebie właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

 

W dniu 14.03 pani Ola Szupryczyńska - szkolna pielęgniarka  i wychowawczyni - pani Jola Midor przeprowadziły z uczniami klasy   3 a zajęcia udzielania pierwszej pomocy. Miały one na celu utrwalenie posiadanych umiejętności.

Najpierw dzieci oglądnęły film instruktażowy  WOŚP "Ratujemy i Uczymy Ratować".

Następnie pani pielęgniarka omówiła i zademonstrowała wszystkie zasady z wykorzystaniem fantomów i chętnych dzieci.

Po takim przypomnieniu odbyły się zajęcia praktyczne.

Uczniowie klasy 3a z wychowawczynią i panią pielęgniarką przypominają zasady udzielania pierwszej pomocy:

Sprawdź, czy jesteś bezpieczny! 

Sprawdź, czy poszkodowany jest przytomny!

Wezwij pomoc! Numer 112.

Sprawdź oddech - wzrokiem, słuchem i czuciem na policzku.

Jeśli jest oddech, ułóż poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

Jeśli nie ma oddechu, przystąp do uciskania klatki piersiowej - 30 razy.

Zrób 2 oddechy ratownicze  do ust i nosa poszkodowanego ( 30 uciśnięć i 2 oddechy ratownicze).

Postępuj tak, aż do przyjazdu karetki pogotowia.

Po zajęciach praktycznych uczniowie jeszcze raz przeanalizowali kolejność postępowania, wykorzystując otrzymane z fundacji podręczniki.

Dziękujemy pani Oli za przypomnienie nam zasad ratujących życie. Uczniowie i wychowawczyni

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube