• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ogłoszony został przez Izbę Książki dnia 29 września 2001 roku w cztery miesiące po rozpoczęciu znanej wszystkim i bardzo popularnej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Wychowawczyni klasy 1 b Agnieszka Podkowska jest koordynatorem programu kampanii „Cała Polska Czyta dzieciom” – „Czytająca szkoła” dlatego 27 września zorganizowała dla swoich uczniów zajęcia w Bibliotece dla dzieci w Centrum Kultury. Lekcja biblioteczna zaingurowała program codziennego głośnego czytania w klasie 1 b, gdyż jest to najlepsza – i bezkosztowna inwestycja w ich rozwój.

Tematem dzisiejszych zajęć była jesień - pora roku w literaturze i w przyrodzie. Tradycyjnie pani Małgosia przeprowadziła z dziećmi pogadankę o darach jesieni, przeczytała krótki wierszyk o wrześniu, zadała kilka jesiennych zagadek. Wyjaśniła uczniom co to jest "babie lato" oraz skąd wzięła się nazwa "Złota Polska Jesień ". W trakcie zajęć uczennice Marysia i Iza wspólnie głośno przeczytały opowiadanie "Cztery pory roku", następnie opowiadanie o jeżyku "Kolczatku" Heleny Bechlerowej przeczytały pani Agnieszką z panią Gosią. Na koniec jesiennego spotkania dzieci wysłuchały utworu Vivaldiego -Jesień " oraz obejrzały bajkę "Jesienny spacer Misia Uszatka. Czytanie to najlepszy sposób by rozbudzić zainteresowania, zachęcić do nauki i poprawić koncentrację.

„Codzienne czytanie uczniom to najtańsza i najskuteczniejsza metoda podniesienia poziomu szkolnej edukacji i poprawy relacji w szkole”

Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Osiadły za ciekawą lekcję i wprowadzenie nas w świat czytelnictwa -  uczniowie klasy 1 b z wych. Agnieszką Podkowską

 

Copyright © 2024. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube