• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

9 marca mali odkrywcy z klas 1a i 2a wybrali się na lekcje do Prudnika. Najpierw w Muzeum Ziemi Prudnickiej odkryli prastare dzieje grodu, życie i zajęcia ludzi dawniej.

Przewodnik  przybliżył dzieciom kulturę życia w dawnych czasach.Pokazał  zbiory archeologiczne, historyczne, artystyczne i etnograficzne prezentujące złożone dzieje regionu oraz kulturę materialną mieszkańców dawnego Powiatu Prudnickiego.

Następnie odbyły się warsztaty kroszonkarskie i pisankarskie. Instruktorki najpierw wprowadziły dzieci w świat tradycji zdobienia jajek i przedstawiły wystawę prezentującą dzieła twórców ludowych na Śląsku Opolskim, a następnie zaprosiły małych artystów do spróbowania swoich sił w zdobieniu jajek metodą pisania.

Technika ta należy do dość trudnych, ale wszyscy sobie doskonale poradzili.

Po tak wyczerpujących zajęciach przesympatyczny przewodnik z muzem zaprosił odkrywców na wiosenny spacer śladami najważniejszych historycznych obiektów Prudnika.

Podczas spaceru opowiadał legendy z nimi związane.

Dzieci zachwycone były starym parkiem, gdzie dostrzegły pierwsze oznaki wiosny. Wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń

i z wieloma pamiątkami  wrócili do szkoły.

Wychowawczynie i dzieci dziękują bardzo serdecznie mamom: Karolinie Pietrzak i Annie Zając

za wspaniałą opiekę nad dziećmi i spełnianie ich kaprysów.                   M.K. i J.M.

Copyright © 2024. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube