• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Mali odkrywcy z 1a i 2a szukali wiosny w Dusznikach Zdroju. Ze szkoły wyruszyli wyposażeni w uśmiechnięte słoneczka na chustach i kolorowy transparent.

Na początku swojej wędrówki zobaczyli Duszniki Arenę - najnowocześniejszy obiekt biatlonowy w Polsce.

Następnie udali się do Parku Zdrojowego, gdzie mogli poczuć pierwszy powiew wiosny i zobaczyć główne ujęcie wody źródlanej. W Pijalni degustowali wodę "Pieniawa Chopina".

Wielkie wrażenie zrobił na dzieciach Dworek im. Fryderyka Chopina - magiczne miejsce, w którym koncertował sam Chopin.

Ostatnim elementem wiosennej wędrówki był Młyn Papierniczy z warsztatami i lekcją muzealną. Uczniowie poznali historię powstania papieru, jego dzieje, techniki wytwarzania, a także różne sposoby wykorzystania tego materiału. Mogli samodzielnie czerpać papier biały i kolorowy w kształcie jajka.

Na koniec była wesoła i pouczająca zabawa w sali interaktywnej, gdzie dzieci odkrywały tajniki pieniędzy.

Przed Muzeum ostatnia fotka w pierwszych promykach wiosennego słońca zakończyła wyprawę.

Wszyscy radośni i pełni wielu wrażeń wrócili do dom.

Dziękujemy bardzo serdecznie mamusiom: p. Karolinie, Bogusi i Małgosi za pomoc i opiekę.

Jolanta Midor i Małgorzata Konieczna

Copyright © 2024. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube