• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Do ogólnopolskiego wydarzenia  „BIJEMY ZIELONY REKORD POLSKI”  dołączyły dwie klasy: klasa 1 i klasa 3 c wraz z wychowawcami. Zakupione zostały sadzonki kwiatów, które uczniowie właśnie w piątek 27 kwietnia posadzili przed szkołą.

„Tlen to podstawa wszelkich procesów życiowych. Równie ważne jest, jakim powietrzem oddychamy na co dzień. W miastach jego jakość jest coraz gorsza. Tym samym spada nasza produktywność, kreatywność, mamy gorsze samopoczucie. Dlatego dajmy oddech miastu! Chcemy razem z Wami zasadzić w jeden dzień kilka tysięcy nowych roślin i pobić rekord Polski! Pokazać, że to ważne działanie i popularyzować sadzenie roślin i drzew” - przekonują organizatorzy, Fundacja Rozwój.

Drogi Uczestniku,

dziękujemy Ci ogromnie za zaangażowanie się w Zielony Rekord Polski! Każdy indywidualny udział i wkład każdej posadzonej roślinki jest na wagę złota. Jesteśmy dumni z tego, że są z nami tacy ludzie jak Za udział w tym wspaniałym przedsięwzięciu od organizatorów otrzymaliśmy list i certyfikaty.

Ty, którzy angażują się w akcje społeczne, by zmieniać świat na lepsze. Pamiętaj, że nie tylko podczas Zielonego Rekordu Polski warto sadzić zieleń. Kolejny Rekord już za rok, mamy nadzieję, że również będziesz wtedy z nami.  Do tego czasu życzymy wielu nowych roślin w Twoim otoczeniu. W załączniku przesyłamy certyfikat uczestnictwa.

Niebawem ogłosimy też wynik tegorocznej akcji.

Pozdrawiamy zielono

Zespół Dotlenionych

Agnieszka Podkowska, Joanna Rogalska

Copyright © 2024. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube