• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Dla chorych dzieci listy i kartki stanowią ogromne wsparcie.

 Dzieci większość swojego czasu spędzają w domach i szpitalach, a Marzycielska Poczta pozwala im choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, bólu , samotności. Uczniowie z klasy 1a oraz Przedszkolaki z grupy „Żabki" z Publicznego Przedszkola nr1 włączyły się wspólnie do akcji. Dzieci otworzyły swoje serduszka i „napisały” listy  do Filipa z Katowic.

W zeszłym roku u 8-letniego Filipa zdiagnozowano i usunięto guza mózgu. Chłopiec obecnie przyjmuje kolejne cykle chemioterapii i dzielnie walczy z chorobą. W przyszłości Filip chciałby zostać paleontologiem– bardzo interesuje się  dinozaurami oraz uwielbia grać w piłkę nożną. Wszystkie dzieci wykonały przepiękne listy w formie serc, na których przyklejały, rysowały dinozaury, elementy świąteczne. Do prezentu dołączyły również Encyklopedię Dinozaurów oraz strój sportowy do którego uczęszczają chłopcy z klasy 1a.

Mamy nadzieję, że naszą niespodzianką sprawimy Filipowi radość.  Każdy gest, nawet najdrobniejszy…zmienia świat, czyjś świat!
Uczniowie z kl.1a z wych. panią Joanną Rogalską  dziękują „Żabkom” praz pani Barbarze Kuhn i pani Wioli za zaangażowanie się w Marzycielską Pocztę. Uczniowie również  złożyli „anielskie” życzenia świąteczne  dla Filipa i swoich gości z przedszkola.

Joanna Rogalska

Copyright © 2024. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube