• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Europejska Współpraca Szkół

WIZYTA WOLONTARIUSZY w PSP nr 2


- To już tylko piękne wspomnienia!!!

 Z wizytą wolontariuszy kojarzą nam się same wspaniałe niezapomniane chwile:)....

..ale jak to wszystko się zaczęło?

W związku z tym, że obóz językowy Euroweek wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a nie każde dziecko, ze względów finansowych, ma możliwość skorzystania z takiego obozu, dlatego też zrodził się pomysł by zaprosić wolontariuszy do naszej szkoły.  Przyjechali oni do nas w ramach współpracy Szkoły z  Europejskim Forum Młodzieżowym, od lat zajmującym się wymianą wolontariuszy z całego  świata, organizowaniem obozów szkoleniowych Euroweek "Szkoła liderów" oraz wizyt wolontariuszy w szkołach na terenie całej Polski.

Przy wielkim wsparciu i zaangażowaniu pani Dyrektor, Elżbiety Kozdraś,  pani Halina Gospodarczyk zorganizowała 3-dniową wizytę wolontariuszy z Kolumbii, Peru oraz Kenii.  A dzięki nieocenionej pomocy i wkładu pracy pani Agnieszki Kucharczyk i pani Alicji Jarzyckiej, w dniach 1-3 czerwca 2015 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w rozmaitych zajęciach prowadzących przez naszych gości w języku angielskim.


A jak to wszystko wyglądało?

Myślę, że wszyscy się ze mną zgodzą, że nasz normalny, zwykły, szkolny dzień zamienił się w 3-dniowy międzynarodowy maraton pełen atrakcji, spontaniczności, ciekawostek, niezapomnianych wrażeń, radości, a przede wszystkim ogromnej dawki żywego języka angielskiego, którego znajomością mogliśmy się chwalić i cieszyć.
Spotkanie z Ibis i Moniką z Kolumbii, Rosario z Peru i Patrykiem z Kenii nauczyło nas tolerancji i poszanowania odmienności ludzi innych narodowości, obudziło w nas ciekawość i chęć poznawania świata, innych ras i kultur.

Wolontariusze bardzo chętnie integrowali się z naszymi uczniami, a uczniowie pokonywali swoje ograniczenia, bariery językowe, nieśmiałość, by tylko osobiście móc porozmawiać z naszymi gośćmi.  Wizyta ta miała na celu uświadomienie dzieciom, że komunikatywna znajomość języka angielskiego pozwala nam się dowiedzieć więcej o ludziach, którzy na co dzień mieszkają tysiące kilometrów od nas, na innych kontynentach.  Myślę, że ten cel udało nam się osiągnąć doskonale!  Choć często brakowało słów i "bolały ręce" to każdy z nas został zrozumiany i mógł się czegoś nowego nauczyć.

Nasi goście organizowali dla naszych uczniów gry i zabawy integracyjne.  Przeprowadzili również mini projekt "Superhero" polegający na stworzeniu całkiem nowego, wymyślonego przez dzieci superbohatera.  Najpierw dzieci w grupach tworzyły rysunki i opis swojego "superhero"według ustalonych kryteriów, następnie z dostępnych materiałów "ubierały" jednego członka swojej grupy, tworząc realną postać superbohatera.  Dzieci wykazały się bardzo dużą kreatywnością, pomysłowością, umiejętnością pracy w zespole i autoprezentacji, na koniec prezentując, ze szczegółowym opisem, wolontariuszom oraz pozostałym pięciu zespołom efekt swojej pracy.  Każdy z uczestników mógł zadać pytanie i uzyskać odpowiedź w języku angielskim na temat naszych "nowych superbohaterów".

Przede wszystkim jednak wolontariusze  przedstawiali nam ciekawe prezentacje swoich krajów.  Uczyli nas zwrotów we własnych językach narodowych, czyli w języku hiszpańskim i Swahili, opowiadali o ciekawostkach historycznych, geograficznych, kulturowych, edukacji czy tradycyjnych specjałach kulinarnych.  Pokazywali tradycyjne stroje i  muzykę oraz uczyli piosenek, grania na instrumentach, zarażając nas uśmiechem, otwartością i radością z możliwości wspólnego spędzenia czasu.


My zaś mogliśmy pokazać im naszą Szkołę i okolice.  Bardzo podobał im się rynek naszego miasta oraz widok na nasze miasto "z grzybka" nocą.  Atrakcją pobytu, z naszej strony, było wspólne wyjście na gry i zabawy terenowe u pana Wiktorskiego, gdzie bawiąc się wyśmienicie w aktywny sposób spędziliśmy całe popołudnie.


Na zakończenie wolontariuszom podziękowaliśmy drobnymi upominkami wykonanymi przez panią

A. Kornecką i panią B.Wilińska.   A żegnając się z naszymi supermiłymi gośćmi nie obyło się też bez chwil pełnych wzruszeń.....


A jak było naprawdę, przekonajcie się sami, zaglądając do galerii.

 

Copyright © 2024. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube