• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

EuroWeek

EUROWEEK

NIEZAPOMNIANE WSPOMNIENIE!!!

Galeria

 

Już drugi raz uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych mieli okazję spędzić pięć niesamowitych dni na obozie językowym EuroWeek. Tym razem odbył się on w Długopolu-Zdrój w pierwszych dniach zimowych ferii.  Mimo, że  stał się on  już dla nas, jego uczestników, tylko wspomnieniem…  jaki był?  Swoimi wrażeniami podzieliły się z nami Amelka Wiktorska z 4a, Nikola Sznajder i Asia Iwańska z klasy 5a, Julia Kowalska z 6b.

 

J A K      B Ę D Z I E ?

 

"Przyjeżdżając na EuroWeek nie spodziewałam się tak świetnej zabawy połączonej z nauką. "  Nikola Sz.

 

PROZA EUROWEEKA

 

"Był poranny energizer czyli gry i zabawy z piosenkami po angielsku. Były prace w grupach, wolontariusze opowiadali gdzie i jak mieszkają, jakie są ich zwyczaje i stroje.  Rozmawialiśmy na temat rodziny, zainteresowań, tradycji i obyczajów.   Moja grupa pytała po angielsku każdego wolontariusza czy lubi pierogi i ile potrafi ich zjeść. Niektórzy odpowiadali, że nie lubią, a inni, że kochają i potrafią zjeść 15 albo nawet 20 J."  Amelia W.

 

„Było bardzo fajnie ponieważ było dużo wolontariuszy, dużo gier, zabaw, dużo ciekawych i interesujących prezentacji .  Wolontariuszami byli mieszkańcy następujących krajów: Kolumbii, Kenii, Ukrainy, Turcji, Francji, Włoch, Meksyku, Litwy, Łotwy, Indii, Azerbejdżanu (z Baku), Tajlandii, Danii, Indonezji, Wietnamu, Estonii."  Amelia W.

 

W O L O N T A R I U S Z E

 

 

"Zaimponowało mi to, że wolontariusze byli ciągle uśmiechnięci i poświęcali nam swój czas. Bardzo dobrze umieli przekazać informacje o swoim kraju i wymyślać ciekawe zabawy."  Nikola Sz.

 

"Poznałam tam fajnych ludzi jak: Ibis, Patrick, Basia, Derly, Sanita, Serap, Victoria, Adel, Mirnizami, Łainoi, Valentina."  Amelia W.

 

"Bardzo nam się podobało to, że wolontariusze chcieli się uczyć nowego języka, byli bardzo otwarci i weseli".  Julia K.


 

A     M Y ?

 

"Przez cały pobyt, na naszych twarzach gościł szeroki uśmiech, nikt nie siedział smutny. Czas był tak zagospodarowany, że nie było chwili na nudę. Przeżyliśmy tam wiele przygód, mile spędzonych chwil, które na długo zostaną w naszej pamięci.  Wspaniałych ludzi, których tam poznaliśmy, nigdy nie zapomnimy." Julia K.

 

C O     D A L E J ?

 

"Byłam na EuroWeeku już dwa razy, myślę, że te wyjazdy nigdy mi się nie znudzą i zawsze będę chciała tam wrócić!"
Nikola Sz.

 

„Z niektórymi obcokrajowcami już widzieliśmy się na poprzednim EuroWeeku, z innymi widzieliśmy się po raz pierwszy. Niemniej jednak zżyliśmy się z nimi bardzo i dlatego, gdy nadszedł dzień wyjazdu do domu, ciężko było nam się z nimi rozstać."  Asia I.

 

" Kiedy nadszedł dzień wyjazdu, wielu z tego powodu uroniło łzy.  Mam zamiar wrócić tam jak najszybciej i ponownie przeżyć przygodę z EuroWeekiem."  Julia K.

 

"EuroWeek to naprawdę ciekawa przygoda i zabawa.  Polecam ją każdemu.  Ja, podczas wakacji na pewno pojadę tam ponownie."  Asia I.

 

 

 

Celem tego wyjazdu było przełamywanie barier kulturowych, rozwijanie kompetencji językowych, poszerzanie słownictwa w języku angielskim, czego dowodem jest poniższa wypowiedź Martynki Koch z 6a w języku EuroWeeku:

 

 

EuroWeek:

 

“During of winter holidays I took part in EuroWeek in Długopole-Zdrój!

I was there with my English teacher and some students from my school.  I stayed there for five days.
I met volunteers who showedus presenta
tions about their countries.  There were people from Germany, Italy and Estonia, but also Vietnam, Kenya, Columbia. They spoke English and I understood everything.  After meetings we went to the swimming pool, disco and shopping.
We also went sightseeing and we saw the fountain with the
very good water!  It was a very nice adventure" .


Następny wyjazd na obóz EuroWeek

już  21-28 lipca 2015 r.

Z A P R A S Z A M Y  ! ! !

 

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube