• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Język Angielski

 

 

Tegoroczny konkurs „English Karaoke Songs 2015” okazał się bardzo nowatorski jak niepowtarzalny pod względem dobru repertuaru. Pojawiły się zarówno nastrojowe wolne piosenki jak i szybkie przeboje z elementami rytmu techno. Nasze dziecięce jury oceniało nie tylko kunszt wokalny, ale poprawność językową tekstów angielskich oraz wyraz artystyczny prezentacji.

Zobaczmy ... jak występowali nasi uczniowie


 

I miejsce zajęła Ewa Herman z klasy 5A, która z wykonała piosenkę murzyńskiej wokalistki Niny Simone „Feeling Good” wspaniale prezentując crescendo swoim mocnym głosem.Wykonując utwór i przy własnym akompaniamencie (keyboard) wzbudziła zachwyt nie tylko jury, ale całej publiczności.

 

 

Również I miejsce zajęła Julia Stępień z klasy 6a w piosence „Young and Beautiful” Lana Del Rey prezentując swój piękny głos.

 

 

 

II miejsce jury przyznało Anastazji Sokołowskiej z klasy VI b swoim  głębokim, niskim, głosem wspaniale zinterpretowała piosenkę  Rihanny „Stay”

 

III miejsce zdobyła pełna wigoru piosenka „Titanium” W wykonaniu duetu Joanny Iwańskiej i Igi Lubaś z klasy Va. Dziewczynki wspaniale oddały ducha piosenki śpiewając lekko i z polotem.

 

Prawdziwym hitem imprezy okazał się innowacyjny występ dziewczęcego trio w obsadzie Ewa Herman, Natalii Gnatyk oraz Igi Lubaś z klasy VA w piosence „Cups”Anny Kendrick. Wykonawczynie zaśpiewały utwór w  stylu a cappella z użyciem rekwizytów –kubków. Był to niepowtarzalny pokaz kunsztu wokalnego i rytmicznego dziewczynek, za co zdobyły III miejsce. Zobaczcie filmik

 

 

 

 

Na uznanie zasługują również pozostali uczestnicy konkursu, którzy włożyli dużo pracy w przygotowanie występów a są to: Bianka Piasecka, Julia Pach ,Oliwia Niewiadomska, Zosia Gaweł, Nikola Kochanowska ,Emilia Gancarz, Anita Wandzel, Zuzia Ćwiek, Kacper Piesiak.

 

 

 

 

Warto zaznaczyć, iż współczesne przeboje są bardzo piękne, ale jednocześnie trudne pod względem rytmicznym jak i wokalnym, nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z tym trudnym zadaniem. Również prowadzący konkurs Nikola Sznajder oraz Joanna Strojewska z klasy Va miały swój wkład w niepowtarzalny charakter konkursu .

 

 

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak wspaniałą zabawę, oraz przybyłym rodzicom za wsparcie i pomoc w przebiegu konkursu. Szczególne podziękowania dla pana Roberta Sidora za przygotowanie sprzętu.

 

 

 

 

See you next year

 

Copyright © 2024. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube