• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Język Angielski

W naszej szkole z inicjatywy pani A. Jarzyckiej i p. H. Gospodarczyk

po  raz kolejny odbyła się szkolna zabawa Halloween.

Klasy szóste przygotowały plakaty którymi przystrojono szkolną świetlicę. Tego dnia świetlica wyglądała "jak straszny dwór"  pomarańczowe lampiony a czarne balony z napisami Halloween wspaniale wkomponowały się w wystrój sali. Główna atrakcją była dynia tzw. jack-o'-lanterns oświetlająca wejście sali.

Tradycyjnie Halloween rozpoczęliśmy od konkursu jabłka na sznurku w dwóch kategoriach dla dzieci starszych i młodszych. Dzieci bardzo szybko uporały się z  jabłkami a w nagrodę za swój trud dostały  słodycze.

Kolejny konkurs to "przeprawa przez bagno" nieoczekiwanie zwyciężyła ostatnia z konkurentek O. Brzozowska. Presja była tak wielka że dwie czołowe zawodniczki nie wytrzymały i "utopiły " się w bagnie". Potwierdziła się stara zasada ostatni będą pierwszymi.

Na zabawie nie mogło zabraknąć " Mumii " 5 drużyn zaciekle walczyło o jak najszybsza mumifikację czyli owinięcie koleżanki i kolegi papierem. Liczyła się zarówno szybkość jak i dokładność wykonania.

Tegoroczną nowością był "taniec na miotle" nasze duchy , upiory, wampiry , diabełki tańczyły w kole w takt muzyki podając sobie jednocześnie miotłę .Muzyka  była przerywana- a w czyich rękach została miotła ta osoba tańczyła swój taniec czarownicy. Taniec ten zaprezentowali nam m.in. D. Grabiec, K. Zielińska

Inną ciekawą zabawą były kalambury  .Dzieci losowały karteczki z wypisanym zadaniem do wykonania w języku angielskim np. Walk like a spider -chodź jak pająk . Ci którzy mieli szczęście i wylosowali pustą karteczkę nagrodzeni byli cukierkiem zapisana karteczka oznaczała psikus który należało wykonać.

Nie mogło również zabraknąć "strasznej historii" których  słuchaliśmy siedząc w kole. Niektóre dzieci przygotowały się do tej części odczytując mrożące w krew straszne historie.

Na koniec wybieraliśmy króla i królowa strachów, wybór był demokratyczny i w pełni zasłużony

Na tegorocznym Halloween panowała dobra atmosfera oraz było wiele śmiechu i radości. Na długo chyba utkwi nam ten Halloween w pamięci i z niecierpliwością będziemy go oczekiwać w przyszłym roku.

A oto jak bawiliśmy się

A oto filmik z naszej imprezy:

W galerii znajdują się zdjęcia. Zobacz!

 

 

 

Copyright © 2024. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube