• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Język Angielski

St. Patrick's Day

16 marca 2012 roku po raz pierwszy w naszej szkole był obchodzony Dzień Świętego Patryka.

Apel odbył się w formie konkursu w którym brały udział drużyny poszczególnych klas czwartych, piątych i

szóstych. Pytania konkursowe obejmowały wiedzę z zakresu kultury Irlandii i jej patrona Św Patryka.

Na telebimie wyświetlane była prezentacja na której można było śledzić  pytania,

jak i późniejsze prawidłowe odpowiedzi.

Zabawa rozpoczęła się od  wypowiedzi uczniów naszej szkoły z czym kojarzy im się Irlandia.

Następnie wytypowano przedstawicieli poszczególnych poziomów i rozpoczął się konkurs.

Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat Irlandii,

potrafiły odpowiedzieć na trudne pytania z życia Św. Patryka .

Po trzech rundach jury w składzie  M. Barczuk, F. Kruczek, R. Kubowicz, M. Kubat  wyłoniło  dwa zespoły do

rundy dodatkowej tj. klasę czwartą i szóstą.

W przerwie  dwie uczennice Weronika Stańczyk ( skrzypce ) Annia Małachowska (flet) przy

akompaniamencie p. A Jarzyckiej (pianino) zagrały popularną irlandzką melodię pt.Ostatnia  Róża.


Konkurs zakończył się zwycięstwem klas szóstych. Dzieci zostały nagrodzone drobnymi upominkami .

Na koniec wyświetlony został musical Feet of flames na którym pokazano tańce irlandzkie.

Apel prowadziły uczennice z klasy VI b Magdalena Mandyna oraz Paulina Ludwa.


 

Copyright © 2024. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube