• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Pedagog szkolny

Szanowni Rodzice, Drodzy uczniowie, stworzyliśmy dla Was wirtualny gabinet pedagoga. Po co ten pokój ? W sytuacjach szczególnych będzie możliwość rozmowy telefonicznej po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Jeśli chciałbyś podzielić się swoimi troskami lub:

- potrzebujesz wsparcia, rozmowy
- masz problem i nie wiesz jak go rozwiązać?
- chciałbyś z kimś porozmawiać, czujesz się samotny?
- masz trudności w nauce?
- masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji ?
- chcesz podzielić się swoimi sukcesami

Jak radzić sobie ze stresem z powodu pandemii ?    

Szerzenie się pandemii COVID-19 może być dla wielu osób bardzo stresujące. Strach i obawy przed chorobą mogą przytłaczać zarówno dorosłych jak  i dzieci.  Dlatego tak ważna jest znajomość sposobów radzenia sobie z tym obciążeniem. W tym celu powinniśmy robić sobie przerwy od oglądania, czytania czy słuchania nowych informacji na temat pandemii w mediach. Ciągłe skupianie się na tym problemie może nasilać niepokój.

         Reakcja dzieci w dużym stopniu zależy od tego jak zachowują się dorośli w ich otoczeniu. Rodzice, którzy reagują ze spokojem i pewnością , będą stanowić wsparcie dla swoich dzieci. Dlatego ważne jest aby opierać się na sprawdzonych informacjach na temat wirusa.

Jak dzieci mogą reagować na stres związany z pandemią ?

       Można zaobserwować u nich zwiększoną płaczliwość, rozdrażnienie. Inna reakcja to smutek, nasilone zamartwianie się, niezdrowe zachowanie dotyczące snu, jedzenia, unikanie obowiązków szkolnych, aktywności, które dawniej sprawiały dziecku radość, bóle głowy, ciała bez konkretnej przyczyny.

       Rodzice mogą pomóc dzieciom w łagodzeniu stresu związanego z pandemią poprzez rozmowę, rzeczowe i przystępne przedstawienie faktów.

       Ważne jest by dać dzieciom poczucie bezpieczeństwa, pozwolić na wyrażenie emocji takich jak zdenerwowanie, złość. Warto też ograniczyć dzieciom dostęp do wiadomości w mediach. Dzieci mogą błędnie interpretować informacje, które do nich docierają i bać się tego, czego nie rozumieją.

Warto też trzymać się rutyny, jeżeli chodzi o codzienne zajęcia, stworzyć nowy schemat dnia obejmujący naukę i czas wolny.

 

Pamiętaj nie jesteś sam, razem postaramy się rozwiązać Twój problem

Serdecznie zapraszam do kontaktu przez e-dziennik lub wirtualny pokój pedagoga na moim Fanpage
https://www.facebook.com/pg/Wirtualny-Gabinet-Pedagoga-PSP2-G%C5%82ucho%C5%82azy-114869693487804/about/?ref=page_internall
Elżbieta Bekier -pedagog szkolny

Copyright © 2024. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube