• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Pedagog szkolny

W ramach realizacji zadania „Mój przyjaciel jest inwalidą - jak kształtować postawy akceptujące niepełnosprawność ?” we wszystkich klasach  przeprowadzono  zajęcia wychowawcze, podczas których  nauczyciele  wraz z uczniami omawiali  definicję słowa „niepełnosprawność”.

„Mój przyjaciel jest inwalidą – jak kształtować postawy akceptujące niepełnosprawność?”

Chętni uczniowie opowiadali  o niepełnosprawnych osobach, które znają. Potem zastanawiali się z jakimi problemami muszą się zmagać osoby niepełnosprawne. Nie jest im potrzebna nasza litość, ale akceptacja ich takimi jakimi są. Pokazały również, że niektóre określenia jakich używamy, np. inwalida, upośledzony, kaleka,  są czasami obraźliwe. Podczas zajęć, uczniowie przejawiali dużą aktywność i zainteresowanie. Zrozumieli, że niepełnosprawność człowieka nie zmniejsza jego wartości.

Podczas zajęć, uczniowie klas: 3 a, 3 b, 3 c, 3 d wykonali piękne prace plastyczne pod tytułem "Mój przyjaciel jest niepełnosprawny ".

Prace uczniów zostały zaprezentowane na gazetce w holu szkoły, gdzie mogą je oglądać uczniowie i ich rodzice. Wystawa cieszy się wielkim zainteresowaniem, uznaniem i zachwytem u  oglądających.

Klasa 2 b   zorganizowała  urodziny  dla niepełnosprawnej Wiktorii. Wiktoria  jest niepełnosprawna i  potrzebuje ciągłej rehabilitacji. Jej koledzy i koleżanki wraz z nauczycielkami prowadzącymi uczennicę przygotowały dla Wiktorii wspaniałe przyjęcie urodzinowe.

Uczniowie uświadomili sobie, że każdy z nas ma wady i słabe strony, że nietolerancja i odrzucenie może spotkać każdego z nas i że należy wykazywać się postawą akceptacji wobec wszystkich osób, które nas otaczają, a szczególnie tych, które mają więcej problemów z  funkcjonowaniem w społeczeństwie.

Klasa 2 c przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji  „Marzycielska Poczta” , która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie Marzycielska Poczta.pl prezentowane są  profile chorych dzieci wraz z ich adresami. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię. Dzieci z klasy 2c poznały historię  wyjątkowej dziewczynki Karolinki Wolanin, która posiada 100 pomysłów na minutę, a jej największym marzeniem jest taniec.

Chore  dzieci większość swojego czasu spędzają w domach i szpitalach, a Marzycielska Poczta pozwala im choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, uczuciu samotności, dając im wiele okazji do uśmiechu za pośrednictwem przesyłanych niespodzianek

List napisany przez dzieci z klasy 2 c

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji charytatywnej „Kup Pan szczotkę”.  Wielkie serca dzieci i wrażliwość na biedę innych przeszły oczekiwania, zebraliśmy 75 past i 159 szczoteczek. Zostaną one wysłane do Fundacji Pomocy Humanitarnej „RedemptorisMissio”, a stamtąd trafią do szkół misyjnych w Afryce

Rozważania te  przybliżyły naszym uczniom nie tylko życie i funkcjonowanie osób niepełnosprawnych, ale również uświadomiły, że takie osoby potrzebują naszej pomocy. 

Copyright © 2024. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube