• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Wolontariat

SZLACHETNA PACZKA 2022 – DOBRO TO WYNIK DZIELENIA. Nasza Społeczność szkolna wie, że pomagać trzeba mądrze i z sercem, dlatego w tym roku, po raz kolejny włączamy się w akcję „Szlachetna Paczka” z hasłem przewodnim "Dobro to wynik dzielenia"

Wiemy, że czasy są ciężkie dla wszystkich, ale mamy nadzieję, że dzięki Nam i naszym przyjaciołom, którzy nas co roku wspierają, Święta Bożego Narodzenia dla pani Jadwigi będą radosne i szczęśliwe.

Jak to mówią - ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka 😀

Historia Rodziny – pani Jadwiga ( lat 70) Los nie oszczędzał jej od początku. Urodziła się z wadą wzroku, w wieku 30 lat doznała paraliżu kończyn dolnych. Po operacji kręgosłupa stanęła na nogi. Pojawił się rak nerek, łącznie przeszła 7 operacji. Dzisiaj funkcjonuje z pomocą asystentki z PCPR, która odwiedza ją każdego dnia. Po śmierci mamy i siostry została sama. Okazało się, że po siostrze zostały długi, za które komornik obciąża ją.

Pani Jadwiga nie narzeka na swoją sytuację, wręcz odwrotnie, jest wdzięczna za każdy dzień. Wcześniej, gdy stan zdrowia jej na to pozwalał udzielała się społecznie w Związku Osób Niewidomych. Jednak pogłębiająca się wada wzroku, nowotwór nerki, operacja kręgosłupa wykluczyły ją z życia towarzyskiego. Mimo braku rodziny i ogromnej samotności jest wyjątkowo miłą i sympatyczną osobą. Wcześniej lubiła robótki ręczne, ale dzisiaj lubi bardzo słuchać radia i zapraszać sąsiadkę na herbatę. Poniżej zamieszczamy potrzeby rodziny.

Proponujemy, aby klasy 1-4 dostarczały środki czystości, witaminy
a klasy 5-8 dostarczały żywność, witaminy

Żywność trwała Herbata ,Kasza ,Cukier ,Konserwy mięsne .Makaron ,Kawa ,Konserwy rybne ,Olej ,Mąka, Ryż ,Owoce i warzywa w puszkach ,Dżem ,Dania obiadowe z długim terminem przydatności.

Środki czystości Mydło / żel myjący ,Pasta do zębów ,Płyn do płukania ,Płyn do mycia naczyń ,Szampon ,Płyny czyszczące, Proszek do prania , Suplementy dla osób starszych, witaminy na poprawę wzroku.

Obuwie Kozaki/buty zimowe , Rozmiar: 39, Ze wzgl. na trudności w dopasowaniu obuwia, najlepszy byłby bon

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego – PRALKA/ Stara pralka ma 30 lat i jest na skraju wytrzymałości.

Szczególne upominki – CIEPŁY KOC /Pani Jadwiga lubi słuchać radia na swojej kanapie, przyda się na zimowe wieczory.

DARY PROSZĘ PRZYNOSIĆ DO WYCHOWAWCÓW, PANI PEDAGOG LUB PANI PODKOWSKIEJ ( proszę dołączyć karteczkę – imię i nazwisko, klasa)

Z góry dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w projekt :)

Elżbieta Bekier

Copyright © 2023. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube