Wolontariat

Akcja "Wszyscy dla Karoliny - pokonajmy nowotwory krwi - zostań dawcą szpiku" dobiegła końca. Społeczność lokalna nie pozostała obojętna wobec problemów osób chorych i podjęła wyzwanie!

Oto bilans ostatnich 2 miesięcy:

- ponad 340 osób zarejestrowanych do bazy potencjalnych dawców szpiku w Głuchołazach i okolicy,
- ponad 40 wolontariuszy i około 20 instytucji, organizacji i firm bezpośrednio zaangażowanych w przeprowadzenie akcji rejestracyjnych,
- 8 występów grup artystycznych i zespołów podczas wydarzenia w Centrum Kultury w Głuchołazach.

Składamy podziękowania dla następujących osób i podmiotów:
POTENCJALNI DAWCY SZPIKU:
WSZYSTKIE OSOBY, KTÓRE ZAREJESTROWAŁY SIĘ PODCZAS NASZYCH AKCJI LUB ZDECYDOWAŁY SIĘ NA SAMODZIELNĄ REJESTRACJĘ POPRZEZ ZAMÓWIENIE PAKIETU POCZTĄ
ARTYŚCI, ZESPOŁY, INSTRUKTORZY:
- Dawid Brzozowski i Weronika Brzozowska
- Katarzyna Gala, Tomasz Henciński, Mariusz Lewicz
- Zespół RockOld
- Zespół OffRoad
- Jarosław Drożdżyński oraz Klub Karate RONIN Głuchołazy
- Agnieszka Podkowska i grupa artystyczna Struny - Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach
- Bożena Szczeliniak i Joanna Toczek oraz grupa Słoneczka - Przedszkole nr 1 w Głuchołazach
- Izabela Grzybowska i Karolińskie Mażoretki Nysa

- Elżbieta Bekier - Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach
- Marta Landwójtowicz - Centrum Kultury w Głuchołazach
- Grzegorz Ptak - Szkółka Kolarska Victoria Głuchołazy

Specjalne podziękowania FUNDACJA DKMS i jej przedstawicieli - Mateusz Lis Dkms i Ewelina Kurczuk Dkms - za koordynację i wsparcie w realizacji.

WOLONTARIUSZE
Joanna Wyrwoł-Szmyt
Konrad Szmyt
Anna Szmyt-Boguniewicz

Dziękujemy mediom, które zainteresowały się tematem i publikowały informacje na temat akcji:
Głuchołazy to MY
Nowa Trybuna Opolska NTO
Nowiny Nyskie
Nysa naszemiasto.pl
Radio ONY NYSA 93,1 FM
Radio Opole
Inneradio.fm

Dziękujemy wszystkim, którzy zgodzili się na umieszczenie plakatów lub pomogli w dystrybucji ulotek.

Nadal można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku, zamawiając pakiet rejestracyjny do domu:

Fundacja DKMS
Głuchołazy - Miasto i Gmina