• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Wolontariat

Już po raz czwarty społeczność Dwójki włącza się w przygotowywanie Szlachetnej Paczki. Poruszyła nas historia pani Marii i jej w tym roku postanowiliśmy pomóc. Jest to dla nas niezwykła lekcja empatii i pokory wobec życia.

Jak niewiele czasem potrzeba, żeby zmienić ludzkie życie i odbudować wiarę w ludzi, wiarę w szlachetne serca
Wszelkie informacje u p. Joanny Szczeblowskiej i Elżbiety Bekier. Ruszamy od poniedziałku - 25 listopada.
Produkty można przynosić do swoich klasopracowni.


Pani Maria (69 l.) ma za sobą trudne życie. Jako młoda osoba straciła męża, który zmarł. Już wtedy miała ograniczenia w pracy z powodu choroby. Dzisiaj jest osobą niewidomą (w wyniku postępującej cukrzycy straciła wzrok). Dzieci Pani Marii mieszkają daleko. Codziennie przychodzi do niej opiekun, który mierzy poziom cukru we krwi i nie podaje insulinę. Nogi pani Marii również odmawiają posłuszeństwa, ponieważ kobieta choruje na miażdżycę i ma rany, które wymagają opatrunków. Pani Maria ma wspaniałą przyjaciółkę, która przyjdzie i ugotuje, a to ważna pomoc. Z emerytury nie zostaje dużo, ponieważ lekarstwa są bardzo drogie. Kobiecie na miesiąc zostaje 414 złotych.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny
1. Pralka wąska z wlotem od góry
2. Komplet garnków
3. Opatrunki (bandaże, środki dezynfekcyjne i pielęgnacyjne).

Pozostałe potrzeby Rodziny
Żywność trwała, herbata, ryż, kasza, makaron, olej, środki czystości

Specjalne wymagania:
Chusteczki nawilżane do pielęgnacji, Octanisept na rany, Sudocrem na rany, proszek do prania, płyn do płukania, mydło / żel myjący, wyposażenie mieszkania.

Specjalne wymagania:
Poduszka antyalergiczna.

Szczególne upominki
Termos na herbatę

Z góry dziękujemy za okazane serce ❤️

Elżbieta Bekier

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube