• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Wolontariat

Finał Szlachetnej Paczki zbliża się wielkimi krokami. W dniu 2 grudnia odbyło się w naszej szkole wielkie pakowanie Szlachetnej Paczki, którą przygotowujemy dla pani Marii, osoby samotnej, niewidomej i schorowanej.

W tej szczególnej chwili odwiedziła nas pani Dalida Kaiser - koordynator akcji w województwie opolskim. Uczniowie klas I - III i wolontariusze ze szkolnego koła wolontariatu SILNI SERCEM rozpoczęli pakowanie produktów przyniesionych przez uczniów i rodziców. Pakowanie było poprzedzone krótkim programem artystycznym przygotowanym przez dzieci oraz odczytaniem kartek z życzeniami od uczniów całej szkoły dla pani Marii. Na koniec wręczyliśmy dyplomy i nagrody laureatom konkursu plastycznego POMAGANIE JEST FAJNE. Z tej okazji uczniowie ze szkolnego koła filmowego KLATKA zrealizowali również reportaż o wolontariacie i pomaganiu.. To był dla nas wszystkich piękny dzień, a do Szlachetnej Paczki każde dziecko włożyło również kawałeczek swojego dobrego, szlachetnego serca. Dziękujemy rodzicom, uczniom, nauczycielom, pani Klaudii Szymańskiej i Dalidzie Kaiser za pomoc i wsparcie przy organizacji akcji.
Koordynatorami akcji w szkole są panie: Joanna Szczeblowska i Elżbieta Bekier - opiekunki szkolnego koła wolontariatu SILNI SERCEM

Szlachetna Paczka - pakowanie

\\Piosenka SZLACHETNE SERCA

Reportaż POMAGANIE

Elżbieta Bekier

 

 

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube