• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Wolontariat

Weekend Cudów dobiegł końca. Cała społeczność szkolna już po raz czwarty włączyła się bardzo czynnie  w przygotowanie Szlachetnej Paczki. Drodzy Uczniowie, macie fantastyczne, szlachetne serduszka.

Zbieraliście dary, wykonaliście piękne prace plastyczne, pięknie zapakowaliście te prezenty, napisaliście do pani Marii piękne kartki i listy z życzeniami, a na koniec z opiekunami zawieźliście Paczki na wielki Finał. Żadne słowa nie oddadzą tego jak jesteśmy Wam wdzięczni. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy całej społeczności szkolnej, wszystkim, którzy zaangażowali się oraz darczyńcom spoza szkoły, naszym przyjaciołom: Andrzejowi i Dorocie Żmudzie, pani Małgorzacie Marszałek z klasą, oraz Darii Szczeblowskiej za wspaniałego torta. Przygotowaliśmy 39 paczek i  nową pralkę. Wszystko na sumę 4.000 zł. Pani Maria na pewno jest przeszczęślwa i otrzymała to co najważniejsze - nadzieję i wiarę w drugiego człowieka. Czego chcieć więcej? Jest to najpiękniejszy prezent świąteczny ❤️ Koordynatorzy akcji w szkole - Klub Wolontariatu " SILNI SERCEM " z opiekunami: Joanną Szczeblowską i Elżbietą Bekier.
#szlachetnapaczka #aktywnaszkola

Elżbieta Bekier

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube