• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2012/ 2013

Odznaki PTTK dla uczniów naszej szkoły
7 grudnia 2012 Klub Turystyki Kolarskiej KTUKOL Głuchołazy,

zorganizował tradycyjną uroczystość podsumowania sezonu turystyczno - kolarskiego.

Uroczystość uświetniło swoją obecnością wielu zaproszonych gości,

którzy wręczyli młodzieży szkolnej uprawiającej kolarstwo, turystykę rowerową i pieszą

dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe za osiągnięcia na płaszczyźnie sportowej oraz turystycznej.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli wiele odznak:

21 osób z klasy 3 a, pod kierunkiem p. Małgorzaty Koniecznej, odznakę PTTK "Siedmiomilowe Buty" stopnia złotego;

26 osób z klasy 2 a , pod kierunkiem p. Jolanty Midor, odznakę "Siedmiomilowe Buty" stopnia srebrnego;

Patryk Jędrysek, Bartosz Kłakowicz, Maksymilian Jurek, Julia Jurek, Maciej Ostrowski i Maria Ostrowska -

zdobyli Odznakę Kolarsko-Pieszą Pogranicza Polsko - Czeskiego;

Patryk Jędrysek, Maksymilian Jurek, Julia Kowalska i Martyna Gandziarowska -

zdobyli Odznakę Kolarską Szlakiem Czarownic stopnia dużego.

Michał Szczotka, Maksymilian Jurek, Julia Jurek - zdobyli Kolarską Odznakę Turystyczną stopnia brązowego.

Michał Szczotka, Maksymilian Jurek, Julia Jurek, Patryk Jędrysek - 60 lat Turystyki Kolarskiej PTTK.

Ponadto Patryk Jędrysek zdobył następujące odznaki: Ostrowska Odznaka Krajoznawcza „OSTRÓSZKO”,

Odznaka Turystyczna Turysta Ziemi Pleszewskiej, Odznaka Turystyczna Disney i PTTK,

Najmilszym gościem był Mikołaj z ogromnym workiem prezentów.

Uroczystość uatrakcyjnił występ grupy dziewcząt z klas 2a i 3a przygotowany pod kierunkiem p. Agnieszki Podkowskiej.

 

Szczegółowe sprawozdanie z tej uroczystości można znaleźć na stronie KTUKOL

Fotki do wglądu w naszej GALERII.

 

Copyright © 2024. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube