• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2012/ 2013

"Got to Sing 2013"


30 marca Głuchołaskie Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego zorganizowało I Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej  "Got to Sing 2013". Dziękuję za udział w tym konkursie i reprezentowanie naszej szkoły  naszym MINI GIRLS w składzie Ewa Herman i Iga Lubaś oraz Nikodemowi Kudowi (występującego gościnnie z dziewczynami;-)), Natalce Gnatyk, Oliwii Brzozowskiej oraz naszemu zespołowi FLOW, w składzie: Karolina Trembecka, Julia Lewicz, Oliwia Brzozowska i Szymon Łojko.

 

26 kwietnia odbyło się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w "Got to Sing 2013". Wielkie gratulacje dla Ewy Herman, która wyśpiewała sobie III nagrodę z piosenką 'What a Wonderful World' w kategorii szkół podstawowych (pomimo problemów technicznych i podwójnego stresu związanego  z dwukrotnym występem:) )BRAVO!!

 

"California" czyli V Konkurs Wiedzy o Krajach Angielskiego Obszaru Językowego


26 kwietnia rozdano również nagrody w V Konkursie Wiedzy o Krajach Angielskiego Obszaru Językowego. W tym roku konkurs dotyczył wiedzy o Kalifornii, czyli trzeciego co do wielkości stanu USA. Nie było łatwo,konkurs przeprowadzony był całkowicie w języku angielskim i zawierał wiele pytań otwartych. Dlatego też dziękuję wszystkim naszym uczniom-uczestnikom tegoż Konkursu za poświęcony czas i przeczytanie materiałów konkursowych, które oczywiście nie były proste i również były w języku angielskim! Tym bardziej jestem dumna, że dwóch naszych uczniów Jakub Fortalski i Jakub Zelek zajęli bardzo wysokie miejsca i  popisali się nie tylko wiedzą historyczną i geograficzną o stanie Kalifornia, ale również umiejętnością użycia języka angielskiego w praktyce:)) Tylko jeden punkt sprawił, że w tej mini-rywalizacji pomiędzy Jakubami, Jakub Fortalski wygrał i zajął III miejsce, a Jakub Zelek IV.


 

CONGRATULATIONS FOR ALL THE WINNERS!

 

Copyright © 2024. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube