Rok szkolny 2012/ 2013

"Got to Sing 2013"

30 marca Głuchołaskie Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego zorganizowało I Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej  "Got to Sing 2013". Dziękuję za udział w tym konkursie i reprezentowanie naszej szkoły  naszym MINI GIRLS w składzie Ewa Herman i Iga Lubaś oraz Nikodemowi Kudowi (występującego gościnnie z dziewczynami;-)), Natalce Gnatyk, Oliwii Brzozowskiej oraz naszemu zespołowi FLOW, w składzie: Karolina Trembecka, Julia Lewicz, Oliwia Brzozowska i Szymon Łojko.

26 kwietnia odbyło się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w "Got to Sing 2013". Wielkie gratulacje dla Ewy Herman, która wyśpiewała sobie III nagrodę z piosenką 'What a Wonderful World' w kategorii szkół podstawowych (pomimo problemów technicznych i podwójnego stresu związanego  z dwukrotnym występem:) )BRAVO!!

"California" czyli V Konkurs Wiedzy o Krajach Angielskiego Obszaru Językowego

26 kwietnia rozdano również nagrody w V Konkursie Wiedzy o Krajach Angielskiego Obszaru Językowego. W tym roku konkurs dotyczył wiedzy o Kalifornii, czyli trzeciego co do wielkości stanu USA. Nie było łatwo,konkurs przeprowadzony był całkowicie w języku angielskim i zawierał wiele pytań otwartych. Dlatego też dziękuję wszystkim naszym uczniom-uczestnikom tegoż Konkursu za poświęcony czas i przeczytanie materiałów konkursowych, które oczywiście nie były proste i również były w języku angielskim! Tym bardziej jestem dumna, że dwóch naszych uczniów Jakub Fortalski i Jakub Zelek zajęli bardzo wysokie miejsca i  popisali się nie tylko wiedzą historyczną i geograficzną o stanie Kalifornia, ale również umiejętnością użycia języka angielskiego w praktyce:)) Tylko jeden punkt sprawił, że w tej mini-rywalizacji pomiędzy Jakubami, Jakub Fortalski wygrał i zajął III miejsce, a Jakub Zelek IV.

CONGRATULATIONS FOR ALL THE WINNERS!