• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2013/ 2014

KONKURS POEZJI I PROZY FRANKOFOŃSKIEJ

 

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Poezji i Prozy Frankofońskiej, który odbywa się pod patronatem Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej.

Konkurs odbył się  19 marca w Liceum Ogólnokształcącym  im. Marii Curie Skłodowskiej w Opolu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI A - Oliwia Brzozowska i Tomasz Marszałek. Wśród uczestników byli także uczniowie gimnazjów  woj. opolskiego.

 

Uczestnicy recytują wybrany fragment prozy i wiersz w języku francuskim.

Trzeba przyznać, że nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze,

mówili pięknie i poprawnie po francusku!

Była to prawdziwa uczta językowa dla słuchających i dla jury!

 

 

Tomasz Marszałek, został laureatem XXXII Konkursu Poezji i Prozy Frankofońskiej na szczeblu wojewódzkim.


Natomiast Oliwia Brzozowska otrzymała wyróżnienie.


Trzeba zaznaczyć, że to już drugi sukces Tomka ( w ubiegłym roku również został laureatem i reprezentował nasze województwo w Warszawie).

 

Przewodnicząca jury, gratulując wszystkim uczestnikom podkreśliła, że tegoroczny konkurs był na bardzo wysokim poziomie językowym i artystycznym.


 

 

Mamy nadzieję, że Tomek podtrzyma tradycję sprzed kilku lat, kiedy to nasi uczniowie zostawali laureatami na szczeblu ogólnopolskim w k ategorii szkół podstawowych i gimnazjów.

Życzymy mu powodzenia!

Jolanta Chramęga-Wójcik - nauczyciel języka francuskiego

 

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube