• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2013/ 2014

13 grudnia br. Klub Turystyki Kolarskiej KTUKOL Głuchołazy, zorganizował tradycyjną uroczystość podsumowania sezonu kolarsko - turystycznego w 2013r.

 

Spotkanie, na które przybyło wielu sympatyków kolarstwa i turystyki rowerowej i pieszej z Głuchołaz i innych miejscowości naszego województwa, odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym.

 

Uroczystość swoją obecnością uświetniło wielu zaproszonych gości, którzy wręczyli młodzieży szkolnej uprawiającej kolarstwo i turystykę dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe za osiągnięcia na płaszczyźnie sportowej i turystycznej w Klubie KTUKOL w 2013r.
W dalszej części spotkania wręczono Odznaki Turystyczne , których w tym roku zweryfikowanych zostało blisko 200 szt.

Wiele z nich należy do uczniów naszej szkoły zrzeszonych w klubach turystyki rowerowej.

 

Ponadto dwie klasy młodsze działają pod opieką Klubu KTUKOL i uprawiają turystykę  pieszą, zdobywając kolejne stopnie odznak.

 

W tym roku klasa 3 a pod opieką wychowawczyni Jolanty Midor zdobyła

21 Odznak Siedmiomilowe Buty stopnia złotego.

 

Są to: Brzezińska Emilia, Ćwiek Zuzanna, Dąbrowska Wiktoria, Francuz Michał, Gandziarowska Martyna, Hawryluk Kacper, Jurek Maksymilian, Kozdraś Liliana, Kumka Alicja, Lisowski Karol, Misiek Mikołaj, Paliga Zuzanna, Skowronek Emilia, Sikora Mateusz, Strzelecka Aleksandra, Szymkowicz Dominik, Uchmanowicz Anna, Węgiel Tomasz, Wiktorska Amelia, Wiśniewska Justyna, Zając Dawid.

 

Klasa 3 a – obecnie 4a pod opieką Małgorzaty Koniecznej zdobyła

 

22 Młodzieżowe Odznaki Turystyczne.

 

Są to: Duszeńko Martyna, Gandziarowski Maksymilian, Gnatyk Natalia, Herchel Magdalena, Herman Ewa, Iwańska Joanna, Jędrysek Patryk, Karpiel Michał, Kopaczyńska Iza, Kud Nikodem, Leszczyńska Emilia, Migus Anna, Osińska Katarzyna, Rubaj Daniel, Scheiblich Natalia, Skowrońska Maja, Strojewska Joanna, Sznajder Nikola, Szumowski Mateusz, Szymkowicz Katarzyna, Wanicki Michał, Zozuk Denis.

 

Spotkanie, które przebiegło w bardzo miłej atmosferze, było okazją do podziękowania wszystkim osobom, które poprzez swoje codzienne społeczne zaangażowanie i pracę na rzecz młodzieży, przyczyniają się do dobrej działalności Klubu.

 

My ze swojej strony składamy podziękowania prezesowi Klubu KTUKOL Eligiuszowi Jędrysek

i prezesowi oddziału PTTK Jerzemu Chmielowi

za opiekę i wspieranie uczniów naszej szkoły w rozwijaniu pasji turystycznych i kolarskich.

W Galerii fotki z tej uroczystości.

 

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube