• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2015/ 2016

11 marca 2016r w Krapkowicach odbyły się zawody sportowe w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Małym Olimpijczyku. W finałe startowało sześć zespołów w kategorii dziewczat i sześć zespołów w kategorii chłopców.

Rywalizacja sportowa od samego poczatku była bardzo zacięta i wyrównana i nikt nie był w stanie jednoznacznie określić kto w tym roku zdobędzie mistrzostwo województwa. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr2 z Głuchołaz rozpoczęły rywalizację od trzeciego miejsca i przez prawie całe zawody zajmowały to miejsce. Jednak w ostatniej konkurencji uległy dziewczętom ze Szkoły Podstawowej z Lisięcic i w ostateczności zaięły miejsce czwarte tracąc tylko jeden punkt do trzeciego miejsca.

W kategorii chłopców sytuacja wyglądała trochę inaczej. Początek był bardzo słaby bo po pierwszej konkurencji zajmowali miejsce czwarte. Póżniej sytuacja chłopców zaczęła ulegać poprawie i z konkurencji na konkurencję było coraz lepiej. W rezultacie w Mistrzostwach Województwa w Małym Olimpijczyku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach uplasowali się na drugim miejscu i zdobyli wicemistrzostwo województwa opolskiego w Małym Olimpijczyku w 2016r tracac tylko pół punktu do Mistrzów z Krapkowic.

Reprezentacja dziewcząt- Martyna Kanarska, Martyna Kumala, Oliwia Gnatyk, Julia Drozdek, Natalia Gola, Aleksandra Prostak, Natalia Kucharska, Kinga Witek, Lena Kowalska. Reprezentacja chłopców- Daniel Majzel, Dawid Robociński, Jakub Zając, Paweł Jankowski, Wojciech Hekowski, Kevin Pasoń, Mikołaj Nowicki, Jakub Duda,Bartłomiej Mandyna.

 

Copyright © 2024. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube