• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2017/ 2018

Po sukcesach na szczeblu miejsko-gminnym i powiatowym uczniowie PSP nr 2 w Głuchołazach pojechali na zawody sportowe w sztafetowych biegach przełajowych do Namysłowa.

Możliwość startu w zawodach wojewódzkich wywalczyły sobie drużyny z naszej szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców. Rywalizacja na tym etapie jest bardzo trudna ponieważ na starcie stają najlepsze drużyny z województwa opolskiego, należy wykazać sie niesamowitą wytrzymałością żeby osiągnąć sukces. Nasza szkoła w tym roku nie zawiodła i stanęła na wysokości zadania. Po niesamowitej walce od początku do końca i bardzo trudnej walce uczennice PSP nr 2 w Głuchołazach zdobyły Wicemistrzostwo Województwa Opolskiego i srebrny medal w województwie  utrzymując tym samym ubiegłoroczny tytuł Wicemistrza. W kategorii chłopców walka również była zacięta i w rezultacie chłopcy zdobyli trzecie miejsce w województwie i medal brązowy. Jak na początek rywalizacji sportowej w województwie to ogromne sukcesy PSP 2, bo aż dwa medale drużynowe dla naszej szkoły.

Reprezentacja dziewcząt: Natalia Gola czas 2.44s, Hanna Nowacka czas 2.47s, Lena Kowalska czas 2.49s, Nikola Kot 2.53s, Martyna Kanarska 2.53s, Oliwia Jaworska 2.57s, Kinga Witek 2.59s, Aleksandra Lisoń 3.09s. Rezerwową zawodniczką była Zosia Paliga. 

Reprezentacja chłopców: Jankowski Paweł czas 2.43s, Robociński Dawid 2.42s, Zarenkiewicz Arek 2.41s, Duda Jakub 2.46s, Pasoń Kevin 2.47s, Lisoń Tomasz 2.54s, Mandyna Bartłomiej 2.56s, Zając Jakub 2.47s.

Brawo dla Dwójki!!!

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube