• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2017/ 2018

Angelika Hulbój z klasy VII b została niedawno brązową medalistką V Pucharu Europy w karate tradycyjnym, w kategorii 12-13 lat, który odbył się 21-22 października 2017, w Lublinie.

DEMONSTRACJA SIŁY !!!

Ta niezwykle skromna i ambitna dziewczynka jest przykładem na to, że w sztukach walki nie chodzi o demonstrowanie swojej siły, lecz posługiwanie się nią w mądry sposób – to znaczy taki, który nie jest agresywny i zaczepny. Siła fizyczna ma prowadzić do rozwoju duchowego jednostki, a nie rywalizacji, zdobywania podziwu otoczenia czy odnoszenia własnych korzyści. Tym między innymi różnią się sztuki walki od sportów walki.
Angelika reprezentuje Głuchołaską Akademię Karate, prowadzoną przez Jarosława Drozdżyńskiego i Janusza Łydkę. Drugim zawodnikiem, reprezentującym Akademię Karate, PSP2 i oczywiście Gminę Głuchołazy, podczas V Pucharu Europy, był Dominik Garnek z klasy IV b, który na tym polu odnosi również bardzo duże sukcesy. Już sam udział w zawodach jest olbrzymim wyróżnieniem.

Do klubu należy wielu naszych uczniów, którzy z wielkim zapałem trenują ten niezwykły sport. Karate jest nie tylko jest sztuką samoobrony, ale przede wszystkim katalizatorem dla ukształtowania się pewności siebie, stanowczości, umiejętności dążenia do celu, spokoju i koncentracji. Może pomóc dziecku w kłopotach ze starszymi, silniejszymi rówieśnikami, ale w sposób, który uczy dziecko odpowiedzialności za nowo nabyte umiejętności. Według Nicholasa Cokinasa, każdy rodzic powinien dążyć do tego, aby dziecko umiało dwie rzeczy – karate i pływać. 

Kara-te” – to w dosłownym tłumaczeniu z języka japońskiego „pusta ręka”. Nazwa ta związana jest z faktem, iż karate narodziło się jako system samoobrony wykorzystującej walkę bez użycia broni w bardzo efektywny sposób. System ten złożony jest z technik blokowania i udaremniania ataku, kontratakowania przeciwnika przez wykonanie różnego rodzaju technik (np. uderzenia pięścią lub kantem dłoni, kopnięcia).

Korzyści wynikające z uprawiania Karate Tradycyjnego

 • wyrabianie nawyku prawidłowej postawy

 • zwiększenie wydolności układu oddechowego i sercowo-naczyniowego

 • nauka techniki relaksacji wpływających na pozytywny sposób rozładowywania negatywnych emocji

 • nauka elementów samoobrony, które mogą się przydać w sytuacjach

  zagrożenia

 • kształtowanie określonych postaw moralnych i intelektualnych

Gratulacje dla Angeliki , dla wszystkich zawodników Akademii Karate Głuchołazy !!!

Życzymy dalszych sukcesów !!!

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube