• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2017/ 2018

Rok szkolny 2016/ 2017, na szczeblu gminnym i powiatowym należał do DWÓJKI. Zajęliśmy I miejsce w gminie, I miejsce w powiecie, natomiast w województwie IV miejsce.

We współzawodnictwie sportowym w roku szkolnym 2016/2017 wzięło udział 133 szkół podstawowych ( na 400), 95 szkół gimnazjalnych i 62 szkoły ponadgimnazjalne. Jest to olbrzymi sukces naszych uczniów i oczywiście promocja naszego miasta. Należą im się wielkie słowa uznania i gratulacje.
 Na szczeblu miejsko - gminnym nie pozostawia wątpliwości, że jest najlepszą szkołą w gminie. Zdecydowana większość zawodów sportowych na tym właśnie szczeblu jak i sukcesy z tym związane należą do uczniów z „Dwójki”. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Rywalizacja sportowa nie kończy się na etapie gminnym, ten etap to początek zmagań, który daje przepustkę do prawdziwej rywalizacji sportowej. Kolejnym etapem zmagań jest etap powiatowy i aby zaistnieć sportowo trzeba wykazać się nie lada umiejętnościami jak i doskonałą sprawnością fizyczną. Rywalizują tu takie szkoły jak, szkoła sportowa z Nysy i szkoły podstawowe ze wszystkich miast powiatu nyskiego.


https://www.youtube.com/watch?v=veuhyOGc-wQ&feature=youtu.be


 Jaki będzie następny rok? Zobaczymy ...
 Ból jest stanem przejściowym, duma pozostaje na zawsze :)
 Szczegółowe wyniki rywalizacji można zobaczyć tu


http://www.szsopolskie.pl/podsumowanie-wspolzawodnictwa-szkol-rok-szkolny-20162017/

Elżbieta Bekier

 

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube