• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2017/ 2018

Centrum Kultury – Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchołazach zorganizowało po raz czwarty Konkurs Pięknego Czytania. Nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca we wszystkich kategoriach.

Dzieci zostały ocenione przez jury, w składzie:

przewodnicząca jury - Jadwiga Tomaszewska oraz panie Beata Puzia i Alicja Płowaś – Stadnik.
Organizacja konkursu i prowadzenie, jak zwykle perfekcyjne.

W konkursie wzięło udział 58 uczniów.

Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły:

Kategoria I
Miejsce II- Ksawery Pachura kl.2a, opiekun Małgorzata Konieczna
Miejsce IIIAlan Mecner kl. 2a, opiekun Małgorzata Konieczna

Kategoria II
Miejsce IINatan Glombica kl. 4a, opiekun Ewa Brzozowska
Miejsce IIIWojciech Przysiadłowski kl. 4b, opiekun Marzena Ludwa
Miejsce IIINatalia Pawlik kl. 4c, opiekun Patrycja Prochot-Sojka

Kategoria III

Miejsce I Aleksandra Bukowiec kl. 5a, opiekun Ewa Brzozowska
Miejsce II Samuel Ćwiek kl. 5a, opiekun Ewa Brzozowska
Miejsce III Aleksander Mikołajczyk kl. 6b, opiekun Joanna Janusz

Kategoria IV
Miejsce I Michał Zapała kl. 7b, opiekun Joanna Janusz
Miejsce II Mikołaj Misiek kl. 7a, opiekun Ewa Brzozowska

Relacja z konkursu na stronie Centrum Kultury.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknej prezentacji, a  pierwszakom odwagi !

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube