• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2017/ 2018

Od 04 do 12 stycznia 2018 r. na terenie naszej gminy odbywały się Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych na etapie gminnym. Stu uczniów ze szkół podstawowych wzięło udział w pięciu konkursach przedmiotowych.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się nasza uczennica klasy VII a zwyciężczyni konkursu polonistycznego – Zuzanna Ćwiek, która uzyskała 89,2% punktów. Do etapu wojewódzkiego kwalifikuje się uczestnik eliminacji gminnych, który uzyskał nie mniej niż 85% punktów możliwych do zdobycia.

W pozostałych konkursach nasi uczniowie wypadli również bardzo dobrze.

WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO

Maksymilian Jurek - V miejsce - 68,33%

Michała Zapała - X miejsce 

WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

Wiktoria Dąbrowska - II miejsce

Kacper Borkowski - V miejsce

Zuzanna Ćwiek - VI miejsce

Paweł Jankowski - VII miejsce

Michała Zapała - VIII miejsce

WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Satyam Kumar - I miejsce - 81%

Zuzanna Ćwiek - II miejsce - 76%

Dominik Szymkowicz - II miejsce - 76%

Emilia Brzezińska - VII miejsce - 73%

Maksymilian Jurek - VIII miejsce - 71%

WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Aleksander Singh - I miejsce

Maciej Kobza - III miejsce

Maciej Ostrowski - IV miejsce

Aleksander Mikołajczyk - VI miejsce

WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

Michała Zapala - II miejsce - 72%

Dominik Szymkowicz - III miejsce - 63%

Emilia Brzezińska - III miejsce - 63%

Maciej Ostrowski - V miejsce

Zuzanna Ćwiek - VI miejsce

Michala Mendrychowski - VII miejsce

Szczegółowe wyniki konkursów na stronie www.nowe.glucholazy.pl

Administrator JM

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube