• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2017/ 2018

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach zorganizowała dwukrotny wyjazd  do Czeskiej Republiki na narty dla uczniów naszej szkoły. Pierwszy z wyjazdów odbył się w lutym do Ostruznej.

 Drugi wyjazd miał miejsce na początku marca do Lipovych Lazni. W trakcie wyjazdów uczniowie mieli  okazję doskonalenia technikizjeżdżania oraz nauki jazdy na nartach. Wszystko to odbywało się pod okiem instruktorów narciarstwa: Pana Edwarda Ilnickiego i Krzysztofa Kowalczyka oraz nauczyciela w-f  Pana Tomasza Łacnego. Dzięki tym wyjazdom i fachowym instruktażem uczniowie, którzy po raz pierwszy założyli narty na nogi potrafią już bezpiecznie zjeżdżać i korzystać z wyciągów.

Wychodząc na przeciw ogromnemu zainteresowaniu ze strony rodziców i ich dzieci planowany jest kolejny wyjazd w kwietniu tego roku ( Pradziad lub Ramzova). W przyszłym roku szkolnym planujemy nauką jazdy na nartach objąć jeszcze większą część uczniów naszej szkoły. Szkolenie młodych narciarzy planujemy rozpocząć już w grudniu. Planujemy również przeprowadzić pierwszemistrzostwa naszej szkoły w narciarstwie alpejskim oraz w ramach istniejącej współpracy ze Szkołą  Podstawową w Zlatych Horach wspólne zawody.

Krzysztof Kowalczyk

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube