• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2017/ 2018

W dniu 21.04.2018 r. na stadionie miejskim w Głuchołazach odbyły się pierwsze w tym roku zawody w lekkiej atletyce w kategorii szkół podstawowych.

 Do zmagań w tych zawodach zgłosiło się trzy drużyny w kategorii dziewcząt i trzy drużyny w kategorii chłopców. Pogoda była piękna i słoneczna co troszeczkę utrudniało start zawodnikom do biegów długich, ale najlepiej przygotowanym to nie przeszkadzało. W rezultacie najlepszą szkołą okazała się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 z Głuchołaz pokonując pozostałe zespoły. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce dla głuchołaskiej Dwójki ( około 1150 pkt.) Drugie były dziewczęta z głuchołaskiej Jedynki, i trzecie miejsce drugi zespół z PSP nr 2 z Głuchołaz. Najlepsze dziewczęta, które indywidualnie zdobyły najwięcej punktów i miejsca od pierwszego do trzeciego w gminie to: Natalia Gola PSP 2 druga była Martyna Kanarska PSP 2, a trzecia Lena Kowalska PSP 2. Po raz pierwszy zadebiutowały na zawodach dwie uczennice klas trzecich które swoim wynikiem uplasowały się na podium: Oliwia Kanarska i Otylia Oraczewska BRAWO :) W kategorii chłopców pierwsze miejsce również dla głuchołaskiej Dwójki. Drugie miejsce szkoła podstawowa z Charbielina, a trzecie PSP nr 1. Brawo Złote Dziewczęta ?️?️?️. Brawo Brązowe Dziewczęta ???. Brawo Chłopcy - Złoto ?️?️?️. Brawo Dwójka ??

 

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube