• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2017/ 2018

PSP 2 w Głuchołazach znalazła się wśród trzech szkół podstawowych, które zostały wyróżnione na szczeblu wojewódzkim, za szczególne zaangażowanie w realizację programu profilaktycznego POMYŚL ZANIM SPRÓBUJESZ.

W obecności Pani Marzeny Machałek Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Pani Violetty Porowskiej Wicewojewody Opolskiego, dr n.med. Pani Anny Matejuk Opolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, Pana Michała Sieka Opolskiego Kuratora Oświaty oraz Pana Jarosława Kalety wręczono nagrody dla zwycięzców konkursu na komiks o tematyce uzależnień oraz przekazano nagrody dla szkół najbardziej zaangażowanych w wykonywanie zadań związanych z realizacją programu.Koordynatorem programu w szkole była p. pedagog Elżbieta Bekier we współpracy z p.Joanną Szczeblowską. W projekcie uczestniczyło 134 szkół podstawowych z województwa opolskiego.Znaleźć się wśród trzech najlepszych szkół , to dla naszej szkoły wielki sukces. Każdy uczeń, który uczestniczył w Gali otrzymał upominkowe gadżety, a cała szkoła została nagrodzona zestawem do tenisa stołowego - stół, rakietki i piłeczki.

Dziękujemy również dzieciom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w różne działania, np. przedstawienia, happeningi, konkursy plastyczne i literackie , prelekcje z policją, itp.

Elżbieta Bekier

 

 

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube