Rok szkolny 2017/ 2018

PSP 2 w Głuchołazach znalazła się wśród trzech szkół podstawowych, które zostały wyróżnione na szczeblu wojewódzkim, za szczególne zaangażowanie w realizację programu profilaktycznego POMYŚL ZANIM SPRÓBUJESZ.

W obecności Pani Marzeny Machałek Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Pani Violetty Porowskiej Wicewojewody Opolskiego, dr n.med. Pani Anny Matejuk Opolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, Pana Michała Sieka Opolskiego Kuratora Oświaty oraz Pana Jarosława Kalety wręczono nagrody dla zwycięzców konkursu na komiks o tematyce uzależnień oraz przekazano nagrody dla szkół najbardziej zaangażowanych w wykonywanie zadań związanych z realizacją programu.Koordynatorem programu w szkole była p. pedagog Elżbieta Bekier we współpracy z p.Joanną Szczeblowską. W projekcie uczestniczyło 134 szkół podstawowych z województwa opolskiego.Znaleźć się wśród trzech najlepszych szkół , to dla naszej szkoły wielki sukces. Każdy uczeń, który uczestniczył w Gali otrzymał upominkowe gadżety, a cała szkoła została nagrodzona zestawem do tenisa stołowego - stół, rakietki i piłeczki.

Dziękujemy również dzieciom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w różne działania, np. przedstawienia, happeningi, konkursy plastyczne i literackie , prelekcje z policją, itp.