• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2018/ 2019

W sobotę 25 maja 2019 r. reprezentanci naszej szkoły po wygraniu po raz kolejny eliminacji gminnych i powiatowych startowali w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w Nysie.

W czasie turnieju zawodnicy wykazywali się:  znajomością przepisów ruchu drogowego, zachowania na skrzyżowaniach, poruszania się w miasteczku ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w wypadkach komunikacyjnych. oraz w pokonywaniu wymagającego rowerowego toru przeszkód.

Do turnieju zostało zgłoszonych 13 szkół podstawowych i gimnazjalnych GRUPY II z województwa opolskiego. Nasza drużyna w składzie: Martyna Kanarska, Dominik Szymkowicz oraz Kacper Hawryluk nie miała sobie równych w konkurencji poruszania się po miasteczku ruchu drogowego. III miejsce zajęliśmy w testach z przepisów ruchu drogowego oraz testach  skrzyżowań. Trochę gorzej poszło nam w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej i na torze przeszkód ( głównym powodem- niedopasowane rowery). Różnice w okolicy ostatniego miejsca podium były minimalne i ostatecznie zajęliśmy pucharowe- V miejsce, dołączając po raz drugi do grupy laureatów Ogólnopolskiego Turnieju BRD na etapie wojewódzkim.

GRATULUJEMY !!!

Zawody wygrała Krośnica przed Kędzierzynem- Koźlem, Głogówkiem i Namysłowem. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy gospodarzowi turnieju, organizaorom z PSP 3 w Nysie za wspaniałą atmosferę i miłe przyjęcie.

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube