• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2023/ 2024

W sobotę, 18 maja 2024 r. reprezentanci naszej szkoły po wygraniu po raz kolejny eliminacji gminnych i powiatowych startowali w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w Nysie.

W czasie turnieju zawodnicy wykazywali się: znajomością przepisów ruchu drogowego, wiedzą na temat zachowania się na skrzyżowaniach, praktycznymi umiejętnościami poruszania się w miasteczku ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w wypadkach komunikacyjnych oraz w pokonywaniu wymagającego rowerowego toru przeszkód.

Do turnieju zostało zgłoszonych 12 szkół podstawowych w grupie starszej, które wcześniej wygrały eliminacje w różnych powiatach województwa opolskiego (a to w sumie ponad 400 szkół). Nasza drużyna w debiutanckim składzie: Szymon Kowal, Tomasz Grabowiecki oraz Stanisław Zimoch_po raz kolejny zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej i tym razem - III miejsce w klasyfikacji indywidualnej (Szymon Kowal).

Zawody wygrała drużyna z PSP nr 18 w Kędzierzynie-Koźlu - nasz "odwieczny rywal", który już po raz czwarty z rzędu był przed nami ;). Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy gospodarzowi turnieju, organizaorom z PSP 3 w Nysie za wspaniałą atmosferę i miłe przyjęcie.

GRATULUJEMY !!!

Copyright © 2024. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube