• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

Ogłaszamy wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego -online. Z przyczyn wszystkim znanych, po raz pierwszy zorganizowaliśmy konkurs recytatorski w takiej formie. Cieszymy się, że konkurs cieszył się powodzeniem i wzięła w nim udział liczna grupa uczniów.

 Uczniowie zmierzyli się z poezją polskiej noblistki – Wisławy Szymborskiej oraz Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Chętnych do zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich i interpretacyjnych nie brakowało. Jury, w skład którego weszli : Kornelia Bezkorowajna, Wanda Przedwojewska i Elżbieta Bekier, wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt : rodzicom,nauczycielom i samym uczestnikom.
Dziękujemy pani Kornelii za pomoc w organizacji konkursu oraz bardzo cenne słowo doradcze
Dyplomy i nagrody dla wszystkich uczniów będą do odebrania w sekretariacie szkoły.
O terminie powiadomimy rodziców poprzez Dziennik Elekroniczny.

 Wyniki konkursu:

Kategoria 1- 3

I miejsce
Zuzia Data 1a
Maja Woźniak 2b
 
II miejsce
Zosia Zabłocka 1a
Alicja Owsiańska 1a
Ksawery Zając 1b
 
III miejsce
Aniela Dobruk 3a
Natalia Trafna 1a
Wiktoria Bronowicka 3a
Antoni Kud 2a
Mikołaj Sierotowicz 1a
Jakub Kobos 2a
Wyróżnienia
Milena Baran 1b
Tomasz Laskowski 3a

Kategoria klas 4- 8

I miejsce
Adam Zając 5b
Wojtek Przysiadłowski 6b
 
II miejsce
Oliwia Jaworska 6b
Martyna De Cao 6b
 
III miejsce
Rober Sidor 5b
Tomasz Bronowicki 6b
 
Wyróżnienie
Alicja Dudek 5b
Filip Bereszko 6a
 
Elżbieta Bekier
 
Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube