• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

Z kredą w ręku i ideą w sercu... czyli jak kredy problem rozwiązały.  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy 6b zaprezentowali nam przedstawienie, gdzie głównym bohaterem była kreda. Oprawę wokalną w pięknym stylu przygotowała dla nas Martyna De Cao z klasy 7b.

Każdy z nas wie, że kreda leżąca przy tablicy jest głównym świadkiem tego, co dzieje się na lekcji. Wydawałoby się, że ta kreda nie wyjawi żadnej tajemnicy, a jednak... Dzisiaj podczas skromnego, ale uroczystego apelu przemówiło do nas kilka śnieżnobiałych kawałków kredy. A do powiedzenia miały bardzo dużo, zwłaszcza o naszych nauczycielach 😉

Na początku apelu pan Dyrektor Tomasz Łacny przeczytał życzenia dla wszystkich nauczycieli od Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego, Opolskiego Kuratora Oświaty Michała Sieka oraz od Burmistrza Głuchołaz Edwarda Szupryczyńskiego. Natomiast na końcu, wyróżniajacym nauczycielom, Dyrektor Szkoły wręczył nagrody Ministra Edukacji Narodowej, Burmistrza Głuchołaz i Dyrektora Szkoły. Na szczególną uwagę zasługuje nagroda Ministra Edukacji Narodowej przyznana pani Magdalenie Nogaj. Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych koleżanek i kolegów! Dziękujemy uczniom za piękne życzenia i upominki, a wszystkim nauczycielom za cały trudny rok współpracy 💐

Elżbieta Bekier

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube