• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

Tydzień Uczniowskiej SuperMocy dobiegł końca! Wnioski? Nasze uczennice i uczniowie to wyjątkowe osoby, mające mnóstwo SuperMocy. Musimy wspólnie dbać o te moce i je rozwijać! Była to okazja dla nas wszystkich, by skupić się na swoich mocnych stronach, na zaletach, na tym co dobre i piękne w nas.

Ten tydzień przebiegał pod znakiem wielu różnych aktywności. Oczywiście dzięki inspiracjom grupy. Były: „obowiązkowe” skrzydła, drzewa talentów, słoiki, imiona…

W szkole zorganizowane zostały zajęcia, warsztaty, gry i zabawy, podczas których uczniowie mieli szansę poznać siebie oraz swoje mocne strony. Uczniowie, zdecydowanie szybciej i łatwiej potrafią mówić o swoich słabych stronach, niż o mocnych, dlatego każdego dnia uczniowie byli zaskakiwani kolejnym działaniem, które pomogło im dostrzec w nich samych talenty, uzdolnienia, zdolności w myśl hasła „MOC JEST ZE MNA!”.

Niektórymi z tych działań były: ścianka motywacyjna,  słoiczki super mocy, pokaz talentów i zdolności, lusterka mocy,  hasła motywujące. W ostatni, finałowy dzień, uczniowie wcielili  się w postaci super bohaterów, utożsamiając się z ich supermocami.

Cenne było  to, gdy uczeń nie miał już pomysłu na swoje SuperMoce i inni przychodzili mu z pomocą. Usłyszeć o sobie tyle dobrych rzeczy od samego rana... BEZCENNE.

Budujemy piękne RELACJE... często na całe życie.

Kto ma moc ? – Dwójka https://youtu.be/yBwPrwvJdRQ
Superbohaterowie -   https://youtu.be/7wFzqn4wFpI
1a ma moce na 102 - https://youtu.be/3Xuilg15F64

Suoermoce w 3a - https://youtu.be/e5v_-B2cTH4

Elżbieta Bekier

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube