• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

Listopad, to tradycyjnie w naszej szkole miesiąc profilaktyki, miesiąc promocji zdrowego i aktywnego trybu życia. Pamiętamy wszyscy akcje - Dzień Zdrowego Stylu Życia czy Śniadanie daje moc.

Proponujemy, by w tym trudnym dla wszystkich czasie zastanowić się, co możemy zrobić, aby zapobiec różnym chorobom i uzależnieniom- od papierosow, narkotyków, alkoholu, Internetu, czy innych... Nie zapomnijcie też o zdrowym odżywianiu i o aktywności fizycznej.

W tym czasie zaplanowaliśmy zajęcia wychowawcze dot. promocji zdrowego stylu życia i KONKURS o tematyce prozdrowotnej.
 
W klasach 1-3 będzie to forma stacjonarna, w klasach starszych niestety zdalna 😔
➡️ konkurs plastyczny
Waszym zadaniem jest wykonanie pracy plastycznej, w formacie min. A4, praca nie może być przestrzenna i musi być wykonana samodzielnie
➡️ konkurs filmowy
Waszym zadaniem jest zrealizowanie filmu ( do 5 minut). Może to być krótka etiuda filmowa lub film animowany. Film możecie zrealizować  max. w 3 osoby.
O szczegóły proszę pytać p. E. Bekier, J. Szczeblowska i M. Nogaj
Zapraszamy do udziału w konkursach 👍   Termin oddania prac - 30 listopada
 

Elżbieta Bekier

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube