Szkolne wydarzenia

Święto International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września od 2009 roku. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Opowiada ona o dziewczynce, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.

Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.

W naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy to święto. Wielu uczniów stworzyło prawdziwą wykropkowaną rewię mody. Kropki towarzyszyły nam przez cały dzień – na przerwach i lekcjach. Uczniowie naszej szkoły postanowili, tak jak Vashti poszukać swoich talentów. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Rozmawialiśmy o talentach i rozwijaniu skrzydeł. Był to dzień pełen kropkowych atrakcji. Powstały rożne kropkowe dzieła. Istne kropkowe szaleństwo, kropki: duże, małe, kolorowe, tęczowe, bajkowe etc. Nie brakowało też zabaw.
Obchody rozpoczęły się od obejrzenia filmu pt. ,,Historia Vashti, czyli o tajemnicy małej kropki”,”, która przybliżyła nam losy małej dziewczynki. Każda klasa miała na ten dzień swój pomysł. Jak zwykle, najhuczniej obchody małej kropki obchodziły klasy 1-3. W ruch poszła różnokolorowa kreda, którą dzieci narysowały Kropkę i Kropersa oraz wiele innych kropek i kropeczek i nie tylko. Fantazja dzieci jest przeogromna, co zostało upamiętnione na zdjęciach. Klasy starsze również włączyły się w obchody tego święta. Niektórzy mieli na sobie kropkowy element, inni malowali twarze, inni układali opowiadania o Kropce o Kropersie, a jeszcze inni „bawili” się z kropką i uczyli na języku polskim.

Niewątpliwie ten dzień wywołał wiele uśmiechów i radości. Pozwolił uczniom zrozumieć fakt, iż każdy z nas ma jakiś talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości i koniec, i KROPKA