• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

Dnia 25 listopada zakończyliśmy projekt edukacyjny "Tydzien Zdrowia - Trzymaj formę " zorganizowany przez Szkolne Koło Biochemików - opiekuna koła p. Małgorzatę Małgorzata Wodała, przy współpracy z Natalia Kępska i panią pedagog.

W bieżącym tygodniu uczniowie brali udział w lekcjach nt. zdrowego stylu życia, rozwiązywali krzyżówki, a uczniowie klas młodszych wykonywali plakaty konkursowe pt. ZDROWY TALERZ.

W dniu finału, młodsze klasy wykonywały zdrowe sałatki, a uczniowie klas IV – VIII oglądali prezentację nt. zdrowia i ekologii, a potem odpowiadali na pytania w Quzie online. Wygrała klasa 6a, na drugim miejscu uplasowała się klasa 4a, a na trzecim klasa 8b. W nagrodę wzięli udział w zdrowym poczęstunku przygotowanym przez członków Szkolnego Koła Biochemików. Nagrodziliśmy też uczniów, którzy wykonywali plakaty. Wszystkie prace były przepiękne i uczniowie włożyli w nie dużo pracy. Chętni uczniowie klas starszych również wykonywali plakaty. Wszystkie klasy odwiedziła tez Piramida Zdrowia i winogrono ze swoimi pomocnikami i zadawali uczniom zagadki.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w projekcie. Dziękujemy również rodzicom za pomoc w przeprowadzeniu akcji. Dziękujemy uczniom ze Szkolnego Koła Biochemików za przygotowanie i realizację projektu ♥️

Nagrody dla uczniów są refundowane przez Głuchołazy - Miasto i Gmina ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach akcji "Bez alkoholu, bez narkotyków, bez nikotyny - akcja BANAN" .

Elżbieta Bekier

Copyright © 2023. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube