• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

Dnia 17 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Sportu Szkolnego. To wydarzenie, to nie tylko zmagania sportowe, ale również, występy artystyczne naszych wspaniałych uczniów.

Głównym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej, integrowanie się klasy, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne

siły i możliwości oraz wzbogacenie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Dzieci z klas I-VIII miały szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach: biegu z piłką, noszeniu ringo na
głowie, skakaniu na skakance czy strzelaniu na bramkę. Był również grill, ciasta, lemoniada, wata cukrowa, popcorn i inne atrakcje.

Plebiscyt na najlepszego sportowca Dwójki wygrała Hania Sajdak z klasy 4a. Brawo 👏 👏 👏 Serdeczne gratulacje dla nagrodzonych oraz wszystkich innych. którzy startują, ćwiczą, trenują każdą dyscyplinę sportową. Sport, to nie tylko kształtowanie kultury fizycznej, ale przede wszystkim kształtowanie Waszych charakterów i 🤗
Tradycyjnie, nagrodą główną w losowaniu był rower, nie zabrakło jednak wielu innych nagród 🤗
Dziękujemy panu Andrzejowi Nikandrow za dofinansowanie nagrody głównej 🤗


Festyn nie byłby tak wspaniały, gdyby nie nasi wspaniali rodzice uczniów 🙂 ♥️
Dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowania, wspaniałe, pyszne ciasta ( wiemy, że już czasem macie tego dosyć 🤗) oraz za współpracę w całym roku szkolnym 2023/2024. Bez Was, bez Waszej pomocy nie byłoby tak pięknie. Dziękujemy ♥️
Składamy podziękowania na ręce przedstawicieli Rady Rodziców, którzy pomagali w dzisiejszym festynie ♥️

Dziękujemy pani Dorotce Ciepieli za naukę i piękny taniec ❤️

Dziękujemy Panom z OSP z Jarnołtówka za odwiedziny i chwilę ochłody 💧

Dziękujemy panu Andrzej Macjon za pyszną watę 🤗 Pan Andrzej jak zwykle z placu boju schodzi ostatni, kolejka, jak za dawnych czasów 😉

Dzieci zadowolone i radosne spędziły ten piękny i słoneczny dzień na świeżym powietrzu, zamiast w szkolnych ławkach.

Zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej.

Elżbieta Bekier

Copyright © 2024. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube