• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

W dniu 23.10 uczniowie klas IV- VII naszej szkoły brali udział w projekcji filmu ZA NIEBIESKIMI DRZWIAMI. Ten niezwykły film został włączony do programu edukacyjno- profilaktycznego PRZEMÓW  z zakresu BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM.
WYŁĄCZ TELEFON - WŁĄCZ MYŚLENIE - ZAPNIJ PASY BEZPIECZEŃSTWA
  Projekcja filmu poprzedzona była spotami edukacyjnymi, komentarzem przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Nysie I pana Bolesława Drochomireckiego, który jest koordynatorem, edukatorem NHEF ( Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej), pracownikiem MDK w Opolu oraz wielkim miłośnikiem filmu i kina.
Po krótkiej dyskusji z uczniami  prowadzący przeprowadzili  quiz o bezpieczeństwie na drodze. Za prawidłowe odpowiedzi uczniowie zostali nagrodzeni koszulkami z logo filmu ZA NIEBIESKIMI DRZWIAMI.
Mamy nadzieję, że akcja PRZEMÓWI  do dzieci, które widząc, że ktoś nie zapina pasów bezpieczeństwa w samochodzie, używa telefonu w czasie jazdy lub idąc, właśnie  PRZEMÓWIĄ i zwrócą uwagę tej osobie. Edukację dzieci i kształtowanie odpowiedniej postawy należy zacząć od najmłodszych lat i taki był cel tego programu.

Realizatorzy edukacji filmowej w szkole panie

Joanna Szczeblowska i Elżbieta Bekier.

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube